חייו של שחקן – חיפוש אמרגן
צפיות: 1456 \\ מילים: 316 \\ פורסם בתאריך: 05.10.14
קריירה בתחום המשחק היא קשה במיוחד. דבר ראשון, כמעט ואין עבודות שאפשר לקחת אותן; אפילו בארצות הברית, שבה תעשיית הבידור מפותחת מאוד, יש מצוקה של תפקידים כי הרי היחס בין כמות השחקנים לבין כמות התפקידים היא חסרת כל פרופורציה. אדרבא, בישראל יהיה קשה במיוחד להיות שחקן, קולנוע, טלוויזיה או בתיאטרון. כתוצאה מכך, השכר לא תמיד מספיק. אם חשבתם שתהיו עשירים, רובכם וודאי יהיו מאוכזבים...
ובכל זאת, יש אפשרות להגדיל את הסיכויים לקריירה בתחום כך שתהיה מספיק עבודה ומספיק כסף כדי להשתכר בכבוד ממשהו שאוהבים.
מדוע צריך אמרגן?
אתם וודאי שואלים את עצמכם, מדוע אתם צריכים אמרגן? לא מספיק שלמדתם ואתם מוכשרים? האם אתם לא יכולים לחפש עבודה ולהגיש מועמדות?
שלא כמו עבודות "רגילות", בתחום המשחק צריך אמרגן שיחפש עבודות לשחקנים שהוא מייצג. כל שחקן, בפרט מתחיל, צריך אמרגן, כי רק לאמרגנים יש את הגישה לשלל עבודות המשחק הפתוחות. חשוב להבין שחברות הפקה מעדיפות שלא לפרסם בפומבי תפקידים פתוחים, מלבד אם מדובר בניצבים, כיוון שהם רוצים רשימת מועמדים מתאימים כדי שהאודישנים לא יימשכו יתר על המידה.
איך מוצאים אמרגן?
עכשיו כשהבנתם מדוע צריך אמרגן, זה הזמן לחפש אחד גם בשבילכם. בקלות תוכלו למצוא את המשרדים הגדולים כמו גלובוס ייצוג אמנים אבל אם אתם מחפשים משרדים קטנים ואקסקלוסיביים שבהם אמרגן אחד או שניים מייצגים רק מספר מצומצם של שחקנים החיפוש הוא קצת יותר מורכב.
אך לפני שאתם מתחילים לחפש אמרגן, תצטרכו להחליט איזה מן משרד אתם צריכים- וכמובן התמקדו במשרדים שבהם מייצגים שחקנים. שימו לב לוותק, מקצועיות וניסיון.
דבר נוסף שאתם צריכים להחליט הוא האם אתם מעדיפים משרד קטן שמייצג רק מספר מצומצם של שחקנים או משרד גדול. יש יתרון וחיסרון לכל אחד מאלו כמובן. בעניין זה, כדאי שתלכו עם האינסטינקט שלכם.
לפני שחותמים על החוזה
כשמצאתם אמרגן, תצטרכו לחתום על חוזה מולו ו/או מול המשרד. שימו לב לכל הסעיפים, בעיקר סעיף האחוזים של האמרגן וסעיף של ביטול חוזה או בלעדיות אם ישנו.
לסיכום, לא קשה למצוא אמרגן, אבל לאמרגן יש חשיבות עצומה על הקריירה שלכם. לכן, בחרו את המשרד שמתאים לכם וזה שמספק לכם את התנאים הכי טובים.
מאמרים מאת מיכל ז
חבילות נופש לים המלח
אם אתם רוצים ליהנות מחופשה מפנקת במיוחד, להשתכשך במים שנחשבים למרפאים ומחדשים את הגוף ולעשות טיפולי ספא, נופש בים המלח הוא הנופש המושלם.
פורסם בקטגוריה טיולים בארץ בתאריך 18.03.14
בחירה ותחזוקה של מיני בר
מיני בר הוא מכשיר נפלא, שחוסך לנו הרבה מאמץ, ולטווח הרחוק גם הרבה כסף, אבל רק אם נבחר את האחד הנכון ונדאג לתחזק אותו ולהשתמש בו על פי הוראות היצרן.
פורסם בקטגוריה קניות וצרכנות בתאריך 08.10.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
אסף ברנר
בתי קפה – יושבים, אוכלים ונהנים
בהתאם לנתונים של עיריית תל אביב פועלים בעיר למעלה מאלפיים בתי קפה. רשימת בתי הקפה מתעדכנת בכל שבוע, חדשים נפתחים ואחרים נסגרים.
נכתב ע"י אסף ברנר בקטגוריה תרבות ובידור בתאריך 02.11.12
נעם דוד
מיקו הקוסם
קסמים וטלפתיה
נכתב ע"י נעם דוד בקטגוריה תרבות ובידור בתאריך 10.04.14
מעוניינים ליצור קשר עם מיכל ז? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*