חברות גז – הסכנה שבדליפת גז
צפיות: 1733 \\ מילים: 293 \\ פורסם בתאריך: 06.11.12
דליפות גז בישול

הסכנה שמאחורי דליפות גז ביתיות חמורה ביותר. גז הבישול הוא גז כבד ששוקע מטה ולא מתפזר בקלות. מעטים יודעים כי הריח החריף שמתלווה לגז הבישול הוא תוסף למטרת בטיחות. הריח החריף מצורף לגז בכדי שאפשר יהיה להבחין בקלות בכל דליפה. גז הבישול מסוכן לשאיפה אך הוא מסוכן עוד יותר כאשר הוא בא במגע עם אש. מדובר בגז דליק שעלול לגרום לפיצוצים ושרפות ענק בתוך מספר שניות. דליפות גז בבתים פרטיים מתפתחות בעקבות עבודת גז חובבנית, חלקים ישנים וברזי גז שנשכחים פתוחים בשוגג.

התקנה לא מקצועית

חברות גז מחויבות לשמירה על בטיחות הציבור, בהתאם לכך פועלות החברות בהתאם לתקנון בטיחות חריף שמחייב את הצרכנים בביצוע בדיקות בטיחות סדירות במתקן. טכנאי גז לא מקצועי שמשתמש בצינורות גומי ישנים או מתקין את הברז במיקום לא נכון מעמיד את בני הבית בסכנה. התיישנות של צינורות הגז ושסתומי זרימת הגז עלולה גם כן להביא לדליפות חמורות. הבדיקות השנתיות מתבצעות במטרה לאתר את התקלות ולהחליף את החלקים הבלויים בהקדם.

איך מזהים דליפת גז

הדרך הטובה ביותר לזיהוי דליפות גז היא באמצעות חוש הריח. גז הבישול מכיל ריח חריף שמתריע על הדליפה ומאפשר לבני הבית לטפל במפגע. מיד עם זיהוי הסימנים הראשונים לדליפה יש למהר לסגור את ברז הגז ולהימנע מהדלקת אש ושימוש במוצרים חשמליים. רק טכנאי גז מוסמך לטפל בדליפה, לאתר את המקור ולתקן את המערכת. חברות אספקת חג מגיבות בחומרה לכל דיווח על דליפה או תקלה. במקרים בהם נציגי החברה לא יוכלו להגיע במהרה למקום יש להזעיק טכנאי פרטי.

חברות הגז בישראל

על אספקת גז לאזרחי ישראל מופקדות 4 חברות גדולות : פזגז, סופרגז, דור גז ואמישראגז. ארבעת החברות הללו מחזיקות בנתחים הגדולים בשוק ומספקות את הגז ל-90% מבתי האב בישראל.  הצרכנים רשאים לעבור בין חברות הגז ולבחור היכן לרכוש את אספקת הגז החודשית. במקרים בהם החברה לא מצליחה לספק ללקוח את השירות הדרוש ניתן להחליף את הספק ולרכוש שירותים מחברה מתחרה.
אסף ברנר
אסף ברנר
אסף ברנר - קידום רשתות חברתיות
מאמרים מאת אסף ברנר
שיזוף בהתזה – מי צריך שמש בכלל
חשיפה לשמש היא דבר בריא והכרחי למען בריאותינו. חשיפה ממושכת לשמש וחשיפת רוב עור גופינו – כמו בים – לזמן ממושך אינה בריאה. לא לבריאותינו ולא לעור גופינו.
פורסם בקטגוריה סרטן בתאריך 01.11.12
מתנות יום הולדת - לגבר ולילד
לא פעם אנו אוהבים להתלונן כמה קשה לנו לקנות מתנות לילדים או מתנות לגבר, אך האמת היא, שאנחנו אוהבים את זה.
פורסם בקטגוריה ימי הולדת בתאריך 07.11.12
מאמרים נוספים מהקטגוריה
נדיה אלייב
מה הם היתרונות של ניקוי שטיחים על ידי חברה מקצועית
יתרון של ניקוי שטיחים על ידי חברה מקצועית הוא שמירה על הרכוש לאורך שנים. בין אם מדובר על שטיחים בבית או בעסק, מראה נקי וזוהר מעלה את ערך הנכס, ומבטיח תחזוקה פשו
נכתב ע"י נדיה אלייב בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים בתאריך 29.12.14
ליאת מנדלסון
בואו תלמדו אודות תוכנית המתאר הארצית 38
במשך השנים הממשלה ניסתה (ועדיין מנסה) להגביר את המודעות בנושא ואת הלחץ על הדיירים השונים אשר מתגוררים במבנים לא בטיחותיים לממש את התוכנית.
נכתב ע"י ליאת מנדלסון בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים בתאריך 19.06.13
מעוניינים ליצור קשר עם אסף ברנר? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*