ויאגרה ופעילות התרופה
צפיות: 1806 \\ מילים: 346 \\ פורסם בתאריך: 09.09.14
ויאגרה מכילה חומרים פעילים הפועלים לעיכוב אנזים PDE5 , החומרים הפעילים סילדנאפיל, טדלפיל ווארדלפיל פועלים על מנגנון מבוקר וגורמים לזקפה בזכות נוכחותם הגורמת לשמירה על רמות גבוהות של תחמוצת החנקן, חומר כימי המיוצר על ידי הגוף באופן טבעי. תחמוצת חנקן פותחת ומרגיעה את כלי הדם בפין, ומסייעת לקבל ולשמור על זקפה.
על מנת שהתרופה תסייע למטופל הסובל מבעיות זקפה או משפיכה מוקדמת אמורים להתקיים מספר תנאים

- תפקוד תקין של המערכת ההורמונלית וייצור טסטוסטרון ברמה תקינה
-מערכת עצבים תקינה ובריאה
- תפקוד תקין של כלי הדם שיאפשר זרימת דם תקינה בעורקים ובורידים
- גירוי מיני פיזי או מנטלי שיגרום לתרופה לפעול

כאשר מתקיימים כל התנאים הללו, התרופות המעכבות אנזים יפעלו באופן הבא: (תרופות נוספות שעובדות על אותו מנגנון הן סיאליס לויטרה ואספוטן)

גירוי מיני פיזי או מנטאלי יגרום להעברת אותות למח באמצעות מערכת העצבים, המולקולה NO מעבירה אותות כימיים הגורמים להגברת ייצור חומר בשם GMP אשר גורם להרחבתם של כלי הדם וכך מתאפשרת זרימת דם מואצת ומוגברת לפין, תאי השריר החלק מגיבים לגירוי ומתחילים להזרים דם בכלי הדם שהתרחבו, הדם מגיע לעורקי הפין ובעכבות כל התהליך הזה נגרמת זקפה יציבה וקשה.
ויאגרה מסייעת גם במקרים של שפיכה מוקדמת ואפילו סיבות פסיכוליגיות כחרדת ביצוע.

נטילת התרופה עלולה לגרום לתופעות לוואי שונות, כגון כאבי ראש, כאבי שרירים, כאבי גב , צרבת, גודש באף, הסמקה,הפרעות במערכת העיכול, הפרעות בראיית צבעים, ראיית כתמים כחולים בשדה הראיה וכו'. יש לקחת בחשבון שככל שהשפעת התרופה ארוכה יותר, גם תופעות הלוואי עלולות להמשך זמן רב יותר

האנזים PDE5 אינו פועל בפני עצמו. הוא נחשב כאחד ממשפחת האנזימים השייכים למשפחת הפוספו די-אסטרזות המכילה 11 אנזימים חיוניים לכלי הדם ולרקמות הגוף. ויאגרה (Viagra)  הפועלת באמצעות מנגנון עיכוב אנזים PDE5 עלולה להשפיע גם על אנזימים אחרים (מתוך כל ה – 11 אנזימים) ז"א שהשפעתם עלולה להשליך על איברים, רקמות וכלי דם נוספים בגוף (כגון עיניים, שרירים, מערכת העיכול וכו') וזאת הסיבה לכל תופעות הלוואי שצויינו לעייל.
לאחר הפעילות המינית, כאשר תתרחש השפיכה ויחלוף הגירוי המיני, יזרום הדם החוצה מהפין והוא יחזור לגודלו הרגיל.
בישראל גלולת הויאגרה לטיפול באין אונות נמכרות אך ורק עם מרשם רופא ואין להשיגן ללא מירשם בשום דרך,היזהרו מאתרי מכירה שמציעים "ויאגרה טבעית" או ויאגרה ללא מרשם, הויאגרה אותה הם מציעים  עלולה להיות מזוייפת ולהזיק לבריאותכם.
 
מאמרים מאת נתן ליברמן
CRYOLIPOLYSIS - המסת שומן
Cryolipolysis הוא קירור לא פולשני של רקמות שומן במטרה לגרום לליפוליזה - פירוק של תאי שומן - ללא נזק לרקמות אחרות.
פורסם בקטגוריה בריאות נשים בתאריך 28.10.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
מעוניינים ליצור קשר עם נתן ליברמן? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*