הרחקת יונים מסביבת המגורים
צפיות: 1692 \\ מילים: 340 \\ פורסם בתאריך: 08.10.14
כאשר מדובר בחשיבות הניקיון לאיכות החיים הטענה היא פה אחד - חשוב מעבר לכל ספק. אז מדוע כאשר מדובר במפגע חמור יותר העשוי לגרום למחלות קשות וללכלוך וצחנה הנושא זוכה להתייחסות מועטה? התשובה היא פשוטה - מודעות. 

היונים לא מצטיירות כיצורים נוראיים, להפך.. הן מסמלות את השלום, הן נראות ידידותיות מאוד, ניתן לפגוש בהם בכיכרות מפורסמים ובאווירה פסטורלית, כשעוצמים עיניים וחושבים על יונים, ברב המקקרים מדמיינים ילדים קופצניים ושמחים מפזרים פירורי לחם ומאושרים למראה היונים שסביבם. 
היונים אכן נחמדות, באופן חד משמעי ניתן לאמר שהן לא כאן כדי להזיק. הן כאן כי הן מחפשות מקום נוח, נעים ובטוח על מנת להקים את המשפחה שלהן. הן עצמן לא מודעות לנזקים שהן מביאות איתן. אז כדי לא לגרום לאי הבנה. היונים לא מזיקות במפגשים אקראיים, היונים מזיקות כאשר הן מקוננות בסמוך לאזור המחייה שלך. 

מכאן מגיעה החשיבות להרחיקן. פרעושים, קרציות, כינים ושלל מזיקים העוטים את נוצותיהן של היונים ימצאו דרכם במהרה אל פרוות חית המחמד שלכם, אל המצעים שלכם, אל הכביסה שלכם, אל הילדים שלכם וכמובן אליכם. אך זאת הבעיה הפחות נוראית. הסיכון הגדול יותר מגיע דווקא מלשלשת היונים. היונים נוטות לעשות את הצרכים שלהם בסביבת המחייה שלהם. כאשר הן מתיישבות באזור מסויים, עד מהרה הוא מתכסה בשכבות שכבות של לשלשת. הלשלשת הזו היא כר אולטימטיבי לגידול חיידקים. החיידקים המתפתחים במהירות על הלשלשת מתרבים ווהופכים למערך אקולוגי שלם. אט אט הם פולשים אל סביבת המחייה הפרטית שלך ומשם הדרך קצרה למחלות קשות, לאלרגיות, לדלקות וכד'. 

את היונים יש להרחיק מאזור המגורים בצורה בטוחה אך יעילה. על מנת לבצע פעולה זו, יש לוודא כי אנו משתמשים בעזרים להרחקת יונים המתאימים לכל אזור מיועד. למשל. מרפסות שמש, חדרי כביסה, מאווררי מזגנים, מקומות לאיחסון דוודים, גגות רעפים, פאנלים סולאריים וכד', יש לסגור בעזרת רשת פלסטיק שקופה בצורה עמידה ויציבה אשר תמנע גישה מהיונים אל המקום המיועד.

לעומת זאת, על מקומות צרים כמו מעקות, אדני חלונות, מרזבים וכד', יש להתקין דוקרנים או סלילי רטט המונעים גישה ועמידה של היונה על האזור המיועד. במהרה היונה תחפש לה מקום התיישבות אחר. 

נקודה חשובה לחידוד - בשום פנים ואופן אין להרעיל / לפגוע ביונים. קיימים מגוון רחב של פתרונות שיבטיחו את התרחקות היונים בצורה הומאנית. 
דפנה ראם
דפנה ראם
דפנה ראם
עולם שלם של תוכן
מנקים - פורטל הניקיון של ישראל
מדורים.נט - מדורים בכל מיני צבעים
מאמרים מאת דפנה ראם
ניקיון הדירה אחרי שיפוץ
ניקיון הדירה אחרי שיפוץ הוא תהליך הדורש מאיתנו מאמץ פיזי גדול, זמן פנוי, התעסקות בחומרי ניקיון ועוד. האם עדיף להזמין חברת ניקיון לביצוע העבודה?
פורסם בקטגוריה מעבר דירה בתאריך 14.06.15
כל הסיבות לבחור דשא סינטטי
כולם חולמים על גינה נקייה ויפה, מטופחת כזו שלא דורשת הרבה מאמץ ותחזוקה. הפתרון קרוב מאי פעם - שילוב דשא סינטטי בגינה הוא הפתרון המושלם.
פורסם בקטגוריה גינון בתאריך 12.07.15
מאמרים נוספים מהקטגוריה
DSD STUDIO
מציאת חברת הדברה בצפון: כך עושים זאת נכון
אזור הצפון, הגם שאינו עמוס ודינמי כמו אזור המרכז, מציע רשימה ארוכה של נותני שירותים. אם לוקחים בחשבון את תחום ההדברהת הנה מספר דגשים חשובים בדרך להחלטה המושכלת
נכתב ע"י DSD STUDIO בקטגוריה הרחקה והדברה בתאריך 10.08.14
eli levy
הדברת פרעושים - עניין של איכות חיים
סובלים מחרקים? מדביר יפתור לכם את בעיית החרקים באופן יעיל ומקצועי, כך שתוכלו להמשילך בשגרת חייכם מבלי להתמודד עם נמלים או ג'וקים ברחבי הבית...
נכתב ע"י eli levy בקטגוריה הרחקה והדברה בתאריך 15.04.13
מעוניינים ליצור קשר עם דפנה ראם? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*