הרחקת יונים מסביבת המגורים
צפיות: 1596 \\ מילים: 340 \\ פורסם בתאריך: 08.10.14
כאשר מדובר בחשיבות הניקיון לאיכות החיים הטענה היא פה אחד - חשוב מעבר לכל ספק. אז מדוע כאשר מדובר במפגע חמור יותר העשוי לגרום למחלות קשות וללכלוך וצחנה הנושא זוכה להתייחסות מועטה? התשובה היא פשוטה - מודעות. 

היונים לא מצטיירות כיצורים נוראיים, להפך.. הן מסמלות את השלום, הן נראות ידידותיות מאוד, ניתן לפגוש בהם בכיכרות מפורסמים ובאווירה פסטורלית, כשעוצמים עיניים וחושבים על יונים, ברב המקקרים מדמיינים ילדים קופצניים ושמחים מפזרים פירורי לחם ומאושרים למראה היונים שסביבם. 
היונים אכן נחמדות, באופן חד משמעי ניתן לאמר שהן לא כאן כדי להזיק. הן כאן כי הן מחפשות מקום נוח, נעים ובטוח על מנת להקים את המשפחה שלהן. הן עצמן לא מודעות לנזקים שהן מביאות איתן. אז כדי לא לגרום לאי הבנה. היונים לא מזיקות במפגשים אקראיים, היונים מזיקות כאשר הן מקוננות בסמוך לאזור המחייה שלך. 

מכאן מגיעה החשיבות להרחיקן. פרעושים, קרציות, כינים ושלל מזיקים העוטים את נוצותיהן של היונים ימצאו דרכם במהרה אל פרוות חית המחמד שלכם, אל המצעים שלכם, אל הכביסה שלכם, אל הילדים שלכם וכמובן אליכם. אך זאת הבעיה הפחות נוראית. הסיכון הגדול יותר מגיע דווקא מלשלשת היונים. היונים נוטות לעשות את הצרכים שלהם בסביבת המחייה שלהם. כאשר הן מתיישבות באזור מסויים, עד מהרה הוא מתכסה בשכבות שכבות של לשלשת. הלשלשת הזו היא כר אולטימטיבי לגידול חיידקים. החיידקים המתפתחים במהירות על הלשלשת מתרבים ווהופכים למערך אקולוגי שלם. אט אט הם פולשים אל סביבת המחייה הפרטית שלך ומשם הדרך קצרה למחלות קשות, לאלרגיות, לדלקות וכד'. 

את היונים יש להרחיק מאזור המגורים בצורה בטוחה אך יעילה. על מנת לבצע פעולה זו, יש לוודא כי אנו משתמשים בעזרים להרחקת יונים המתאימים לכל אזור מיועד. למשל. מרפסות שמש, חדרי כביסה, מאווררי מזגנים, מקומות לאיחסון דוודים, גגות רעפים, פאנלים סולאריים וכד', יש לסגור בעזרת רשת פלסטיק שקופה בצורה עמידה ויציבה אשר תמנע גישה מהיונים אל המקום המיועד.

לעומת זאת, על מקומות צרים כמו מעקות, אדני חלונות, מרזבים וכד', יש להתקין דוקרנים או סלילי רטט המונעים גישה ועמידה של היונה על האזור המיועד. במהרה היונה תחפש לה מקום התיישבות אחר. 

נקודה חשובה לחידוד - בשום פנים ואופן אין להרעיל / לפגוע ביונים. קיימים מגוון רחב של פתרונות שיבטיחו את התרחקות היונים בצורה הומאנית. 
דפנה ראם
דפנה ראם
דפנה ראם
עולם שלם של תוכן
מנקים - פורטל הניקיון של ישראל
מדורים.נט - מדורים בכל מיני צבעים
מאמרים מאת דפנה ראם
ניקיון דירה אחרי שיפוץ
ניקיון דירה אחרי שיפוץ היא משימה לא פשוטה הדורשת היערכות מראש. היערכות נכונה תחסוך לכם זמן, אנרגיה וכסף.
פורסם בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים בתאריך 18.09.14
הוספת חדר ביטחון לדירה או לבית הפרטי
חדר ביטחון הוא הכרח שאינו עומד בספק בימים אלו. מדינת ישראל היא מדינה עתירה בימים מתוחים ועלינו להיות מוכנים. כל מה שרציתם לדעת על תמ"א 38 לתוספת חדרי מיגון
פורסם בקטגוריה בטיחות וביטחון בתאריך 24.09.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
seo top
הדברה ירוקה לשמירה על הסביבה
לאחר שנים רבות של חשש מפני חומרי הדברה רעילים, תשמחו לגלות כי ישנם גם פתרונות ידידותיים יותר למשתמשים ולסביבה
נכתב ע"י seo top בקטגוריה הרחקה והדברה בתאריך 22.04.14
יהודה לב
הדברת פשפש המיטה
המאמר מביא מידע מקצועי על תסמיני העקיצה של פשפש המיטה ומפרט כיצד ניתן לבצע הדברה יעילה כנגדו
נכתב ע"י יהודה לב בקטגוריה הרחקה והדברה בתאריך 06.03.16
מעוניינים ליצור קשר עם דפנה ראם? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*