הקמת חברת סטארט אפ
צפיות: 2475 \\ מילים: 353 \\ פורסם בתאריך: 01.12.14
כל יזם חולם להקים חברה שתבצע אקזיט מוצלח בתוך כמה שנים. החלום הוא המנוע שמניע את הסטארט אפ. כל מיזם עסקי מתחיל ברעיון אבל כבר בשלב הראשוני דרוש יותר מרעיון טוב. יש דברים רבים שניתן לעשות כדי לתת לחלום סיכוי להתגשם. לדוגמה, רוב המיזמים שהצליחו הם אלה שזיהו בעיה או חוסר בשוק וידעו להגדיר, לייצר ולספק פתרון מתאים. יש טעם בפיתוח מיזם רק אם הוא מציע מענה טוב יותר מאלה הקיימים.

צריך לבדוק אם יש תנאים מתאימים ליישום המוצר. למשל, אם הטכנולוגיה הקיימת אינה מספיקה לפיתוח המוצר ייתכן שהשקעה בטכנולוגיה מספקת תפגום בכדאיותו. בנוסף יש לבדוק תחומים נוספים: עלות רישום המוצר כפטנט, פוטנציאל השוק שזקוק למוצר, צריך לאפיין את הלקוח, לבחון את ערך המוצר עבורו ולתרגם  נתונים אלה לפוטנציאל של רווחיות.
יש לסמן כמטרה יעדים להשגה בכל אחד משלבי התפתחות החברה.
אם מסתמן שכדאי להמשיך בתהליך צריך להתחיל בפיתוח המוצר ויצירת אב טיפוס.

 הכנת תכנית עסקית

 הצעד הבא בדרך לחזון הקמת חברת סטארט אפ הוא יצירת תכנית עסקית. התכנית תתאר את המיזם תוך שימת דגש על יתרונותיו אל מול המתחרים, נחיצותו ושלבי הפיתוח שלו. בנוסף יוצג ניתוח השוק– מגמות, פתרונות קיימים, שיטות שיווק ותמחור. חשוב להציג גם את החזון ואת התהליכים האסטרטגיים שיובילו לרווחיות.
המודל העסקי שיפורט בתכנית יתייחס להיבט התחרותי בשוק. הכרת המתחרים והבנת יתרון המוצר שלכם מאפשרת להעריך את סיכויי ההצלחה של חדירת המוצר לשוק.
תכנית עסקית שמציעה מודל עסקי מנומק, טקטיקות שיווק ותהליכים אסטרטגיים שיובילו לרווחיות תתרום רבות לגיוס משקיעים בסטארט אפ.

שלב גיוס כספים בסטארט אפ

גיוס הון הוא שלב הכרחי בהקמת חברת סטארט אפ. חשוב לגייס משקיעים בהתאם לשלב שבו נמצא המיזם. בשלב הראשוני ((PRE SEED, בנוסף להון עצמי שמושקע המשקיעים הם בעיקר בני משפחה, חברים ומכרים וסכומי ההשקעה הם נמוכים.
בשלב הבא, שלב ההיתכנות (SEED) יש להתחיל בגיוס משקיעים בסטארט אפ, כשבשלב זה הפנייה היא בעיקר אל משקיעים פרטיים, לרוב אנשי עסקים בעלי הון המכונים אנג'לים (ANGELS). בתמורה להשקעתם הם יקבלו מניות בחברה וזכות למעורבות בתחומים שונים בה.

שלב גיוס כספים מקרנות מתרחש לרוב אחרי שהמיזם כבר עבר כברת דרך. קרנות ההון נכנסות לתמונה כשכבר מסתמן שיש לחברה סיכוי ריאלי להצליח. חשוב להגיע אל המשקיעים עם תכנית עסקית טובה, פרזנטציה שתציג את המיזם, אישור על בקשה לרישום פטנט ואב טיפוס של המוצר, ומעל לכל- עם אמונה מלאה במוצר, להט והתמדה.  
תגיות: סטארט אפ
מאמרים מאת liran liran
פתיחת חנות וירטואלית
פתיחת חנות וירטואלית מאפשרת לכם להיות מחוברים לגולשים בכל שעות היממה. בניגוד לחנות רגילה, חנות וירטואלית פתוחה 24 שעות ביממה- על היתרונות במאמר שלפניכם.
פורסם בקטגוריה בניית אתרים בתאריך 14.11.14
חכירת נחלה
חקלאים אשר זקוקים לשטח עבודה שוכרים את הקרקע לתקופה ארוכה כל הפרטים אודות ההליך במאמר שלפניכם.
פורסם בקטגוריה איכות הסביבה בתאריך 01.12.14
מעוניינים ליצור קשר עם liran liran? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*