הסרת משקפיים בלייזר – סיכונים
צפיות: 1537 \\ מילים: 334 \\ פורסם בתאריך: 29.12.14
מאמר זה הנו מאמר מידע אודות הסיכונים שבהסרת משקפיים בלייזר. ניתוח הסרת משקפיים בלייזר מכיל לא מעט סיכונים שחשוב לקחת אותם בחשבון בטרם ההרשמה לניתוח. חשוב להבין כי סיכונים אלו הם ברי חלוף אך הם יכולים להתרחש אצל כל פציאנט באשר הוא. במאמר זה נציג עבורכם את הסיכונים השונים ואת הסבירות שהם עלולים להתרחש עבור פציאנטים שונים: ככלל, הניתוח אינו מומלץ לאנשים הסובלים מגלאוקומה, סכרת או נשים בהריון. יחד עם זאת, גם אנשים שאינם סובלים מתופעות אלו עלולים להיחשף לסיכונים הבאים:

ראיית אור זוהר

תופעה שכיחה אצל כל מנותח מתאושש: המנותח מתעורר ומגלה שהעיניים שלו רואות את הסביבה בצורה בהירה מאד וחלקים בוהקים ונוצצים מתפרשים בעין המנותח כאור מסנוור וחזק. התופעה נמשך כשבועיים ימים ומסתיימת בהדרגה. היא מסמלת את התרגלות קרנית העיין המעוצבת לעבודה עם המוח ולקבלת פקודות ראייה ממנו.

נזקי תיקון עודף או חסר

נזקים אלו הם דו כיווניים: במידה והרופא הקטין באופן רב מדי קרנית עיין עבה שגרמה לקוצר ראייה עלולים להיווצר נזקים של תיקון עודף כמו ראיית אור זוהר לזמן רב, או חוסר השתלבות של העיין המנותחת עם מערכת המוח שעלול לגרום לסינוור תמידי. לעומת זאת, תיקון חסר הוא מצב בו הרופא שיפר את הראייה אבל רק במעט, מה שמחייב את הפציאנט בהרכבת משקפיים למרות הניתוח – אם כי במספר נמוך יותר. 

דימום עקב מיופיה גבוהה

מיופיה היא קיצר ראייה קיצוני. המשמעות הכירורגית: קרנית העיין של אותו פציאנט גדולה מאד ובולטת בצורה משמעותית ביחס לשאר תכולת העיין, מה שלא מאפשר לה כמעט לספוג אור. מרפאת ד"ר וונדר מבצעת ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר בטכנולוגיות מתקדמות, הפעולה שהרופא נדרש לעשות כדי לתקן זאת היא רצינית מאד ולעתים רצינית מדי: הוא משתמש בכמות גדולה של לייזר על מנת לרסן את הקרנית. פציאנטים מסוג זה סבלו כעבור מספר חודשים מדימומים בקצה העיין באיזור הקרנית ולעתים דימומים אלו גרמו להם לאבד את ראייתם. אנשי תחום כירורגיית העיין טוענים כי המיופיה אינה קוצר ראייה רגיל אלא תופעה בפני עצמה ולכן היא שגרמה לדימומים גם לולא היה מתבצע הניתוח. יחד עם זאת בתי משפט בישראל ובארה"ב פסקו לא פעם לטובת הפציאנטים שנעשו קורבן אובדן ראייה – על סמך מקרים קודמים רבים שהתרחשו בעבר בנושא.
מאמרים מאת gila asayag
דודי שמש המתאימים לשימוש מוסדות
בכל מקום בארץ אם בבתים פרטיים ואם בבתי עסק או מוסדות, ישנם דודי שמש המתאימים למוסדות, כמו בתי מלון, צימרים, בתי חולים ועוד.
פורסם בקטגוריה דודי שמש בתאריך 31.01.15
הובלות קטנות – השוואת מחירים
הובלות קטנות הן הובלות בהן מובילים תכולה עבור 1-3 דיירים בממוצע אשר חיים יחד בדירה או מתחם דירתי משותף.
פורסם בקטגוריה השוואת מחירים בתאריך 08.02.15
מאמרים נוספים מהקטגוריה
מעוניינים ליצור קשר עם gila asayag? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*