הלוואת בערבות מדינה - התנאים הדרושים לקבלת הלוואה
צפיות: 1796 \\ מילים: 405 \\ פורסם בתאריך: 06.10.16
הקמת עסק חדש, או הרחבה של עסק קיים דורשת הון שלא תמיד עומד לרשותנו. יתכן שיש לנו רעיון מבריק בעל פוטנציאל לרווחים אדירים ובנינו תכנית עסקית מופלאה, אך אין לנו את ההון הדרוש בשביל לממש אותו אפילו אחרי שחיפשנו את כל הדרכים לחסוך בעלויות. זוהי בעיה מוכרת אך ממש לא סיבה להרים ידיים; ישנם פתרונות שונים להשיג מימון לעסק ואחד מהם הוא הלוואות בערבות מדינה. המדינה היא בהחלט צד בעניין והיא בהחלט רוצה שהעסק שלכם יצליח; עסק מצליח מביא פרנסה לבעליו ולמשפחות עובדיו, משלם מסים ומסייע לפתח את הכלכלה.
מכיוון שהבנקים אינם ממהרים לתת הלוואות לעסקים ללא בטחונות, משרד הכלכלה והתעשייה נחלץ לעזרת היזמים ומעניק ערבויות להלוואות. שימו לב שאין מדובר בהלוואות מטעם המדינה אלא רק בערבויות; את ההלוואות עצמן תקבלו מהבנקים. ישנם יתרונות  להלוואות לעסקים בערבות מדינה, כמו הריבית המופחתת ותנאי התשלום הנוחים אך בראש ובראשונה עצם האפשרות לקבלת ההלוואה היא הדבר הכי חשוב.

הקרן הממשלתית לעסקים קטנים ובינוניים
את הסיוע לעסקים הממשלה מנהלת באמצעות הקרן הממשלתית לעסקים קטנים ובינוניים. הקרן מעניקה ערבויות לצורך קבלת הלוואות לעסקים מהבנקים. כמובן שלפני מתן הערבויות הקרן רוצה לוודא שלעסקים ישנה הצדקה כלכלית ופוטנציאל להצלחה. על מנת לוודא זאת יש לנתח את העסק ולהציג תכנית עסקית; מסיבה זו את הבקשה להלוואה יש להגיש באמצעות חברות ייעוץ עסקי. משרד האוצר המפקח על הקרן הממשלתית לעסקים קטנים ובינוניים בחר בחברות ייעוץ עסקי מסוימות על מנת לבצע בדיקה של העסקים המבקשים הלוואה בערבות מדינה. חברות אלו מנתחות את העסק ובודקות את התכנית העסקית על מנת להגיש המלצה לקרן. ההלוואות הניתנות מחולקות למספר מסלולים בהתאם להיקף הפעילות של העסק. המדינה מעניקה ערבויות להלוואה בשיעור של עד 85% מגובה ההלוואה.

את הבקשה להלוואה בערבות מדינה יש להגיש בעזרת הטפסים המיוחדים (נמצאים באתר האינטרנט של משרד האוצר). הטפסים הם חלק פרוצדורלי אך ישנו משקל רב לתכנית עסקית המוגשת יחדיו עם הבקשה.


התנאים הדרושים להגשת בקשה להלוואה בערבות מדינה
על מנת לקבל הלוואות לעסקים בערבות מדינה יש למלא את כל הטפסים הדרושים ולהגיש תכנית עסקית. אך בנוסך יש לעמוד במספר קריטריונים בסיסיים:
1. מכיוון שהקרן מוגדרת כקרן סיוע לעסקים קטנים וביינונים היא פונה לקהל של יעד של חברות בעל מחזור שנתי שאינו עולה על 100 מיליון שקלים.
2. העסק פרע את כל חובותיו לרשויות המס.
3. חשבון הבנק של העסק או מי מבעלי המניות אינו מעוקל או מוגבל ולא קיים חוב שהוגדר כ״חוב פגום״.
4. יש צורך בקבלת אישור מהבנק ומנציג הציבור בוועדת האשראי, וזה רק לאחר בדיקה כלכלית של הגוף המתאם.
5. לא ניתן לקבל יותר מהלוואה אחת באותו הזמן.

אנו בחברת FORWARD ייעוץ עסקי נשמח לסייע לכם בבדיקת הזכאות לקבלת ההלוואה וכמובן בהגשת הבקשה לקרן. 

משה הרשקו
משה הרשקו
משה הרשקו
מנכ"ל FORWARD ייעול ופיתוח עסקים 
info@4ward.co.il
מאמרים נוספים מהקטגוריה
ערן רגב
גיוס הלוואות פרטיות עבור מטרות עסקיות זה מסוכן
מגמה מדאיגה שמתפתחת בקרב עסקים קטנים היא גיוס של הלוואות נוספות לחשבון הפרטי של הבעלים עבור מטרות עסקיות. גיוס הלוואות פרטיות יוצר בעיית התנהלות קשה
נכתב ע"י ערן רגב בקטגוריה עסקים קטנים ובינוניים בתאריך 19.05.15
ערן רגב
ערבות מדינה לעסק בצמיחה
עסקים בצמיחה הנם העסקים בעלי סיכויי ההצלחה הכי גדולים לגייס הלוואות בערבות מדינה. הקרן לעסקים קטנים אוהבת עסקים אשר נמצאים במגמת צמיחה ולרוב מאשרת להם הלוואה בע
נכתב ע"י ערן רגב בקטגוריה עסקים קטנים ובינוניים בתאריך 21.06.15
מעוניינים ליצור קשר עם משה הרשקו? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*