החברה דורשת שינוי
צפיות: 1583 \\ מילים: 352 \\ פורסם בתאריך: 07.05.14
כולם רוצים את זה, כולם מדברים על זה, קמים בבוקר לעבודה, חיים את חיי היום יום שלהם ואומרים שזה יקרה. אך איך באמת נביא את זה לידי הגשמה? איך נצליח להוביל מהפכה חברתית כשאנו מרגישים על בשרנו שכל שאר המהפכות כשלו, כשאנחנו לא מאמינים יותר לא בעצמנו ולא בסביבה שלנו, ובקושי מצליחים לסגור את החודש?

כולנו רוצים בסופו של דבר להיות מאושרים, לעסוק בעיסוקים שגורמים לנו סיפוק, הנאה, ולדעת שהילדים שלנו גדלים בחברה ערכית, שהחינוך שילדים שלנו מקבלים, היחס מהסביבה חם ואוהד וייתן להם את המקפצה ההתפתחותית הטובה ביותר. בינתיים כל זה בגדר חלום. אני מאמת מאמין שניתן לפוצץ את הבועה הזאת, ניתן להפוך את החלום הזה למציאותי, בטוח שאם אנחנו חולמים על זה- זה אפשרי לביצוע.

ראשית צריך להבין שכולנו צריכים להיות בזה, קצת פחות או קצת יותר כל אחד יחליט בשביל עצמו, אבל באמת שכולנו צריכים לקחת חלק במהלך הזה. זה לא יגיע בבום וייקח המון שנים עד שזה יגיע לשלמות אבל עם עבודה קשה, אמונה, וסביבה תומכת ניתן להתחיל  את התהליך כמו תינוק שהחל בהתפתחותו, את הצעדים הראשונים של המהפכה החברתית של כולנו. ברגע שנתחיל לדבר על זה, ברגע שנתחיל לדרוש את זה סביבנו, שלא נסכים למה שקורה ונרצה שסביבנו זה יתחיל לצמוח,כל אחד בסביבה המצומצמת שלו. לאט לאט כל זה יתגלגל כמו גדול שלג. אנו חייבים להעלות את המודעות לנושא הזה, בטלוויזיה, ברשתות החברתיות, בינינו לבין הסביבה שלנו, ורק כך נתחיל לפעול למען זה באמת.

מלבד זאת אנו רואים שלא חסר לנו כלום בעולם, יש לנו אוכל בשפע, בגדים, דירות, ואפילו הגענו למצב בו יש יותר ממה שאנו צורכים. אנו צריכים להביא את כולם למודעות שבאמצעות חלוקה נכונה יותר של המשאבים, באמצעות, זה שנדאג אחד לשני, ולא רק לעצמנו, נוכל לדאוג שלא יחסר לאף אחד כלום, כמובן שאנו צריכים גם לדאוג ראשית לחינוך החדש שנצטרך לבנות על מנת שלא נגיע למבוי סתום. אנו חייבים לפעול לטובת הכשרת אנשים שאנו מאמינים בהם ויודעים שיובילו אותנו לשינוי אמיתי במעגלים המשפעים בחברה, אותם אנשים "מטעמנו" יהיו אלו שיתחייבו לנו וירצו בטובתנו ויהיו מוכנים לקדם את המהפכה הזו לטובת כלל הציבור תוך כדי שאנו דוחפים אותם ונותנים להם את הביטחון להצליח בדרך.

אביהו סופר - חבר מטעם סיעת "ביחד" במועצת העיר פתח תקווה
עוד מאת אביהו סופר

אביהו סופר
אביהו סופר
אביהו סופר - חבר מועצת העיר פתח תקווה, סיעת "ביחד" 
מאמרים נוספים מהקטגוריה
מעוניינים ליצור קשר עם אביהו סופר? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*