ההצלחה הבינלאומית של סובחי טנוס
צפיות: 1474 \\ מילים: 368 \\ פורסם בתאריך: 19.05.15
את ילדותו הוא בילה בנצרת, את הפעילות המגוונת בתחום הבנייה הוא החל בגליל ובאזור הצפון, ובהדרגה התרחב אל שאר חלקי הארץ ובשלב מאוחר יותר גם לארצות שונות באירופה: זהו סובחי טנוס, המייסד של ס.ט.ר נדל"ן ואחד מהאנשים הבולטים בתחום זה.

סובחי טנוס: ביצוע ללא דופי ויזמות בעלת מעוף

את ס.ט.ר נדל"ן הקים סובחי טנוס ב- 2008, וזאת לאחר למעלה משלושה וחצי עשורים של פעילות מוצלחת כקבלן ביצוע של פרויקטים מגוונים ומרשימים - הן למגורים, הן למסחר והן לשימושים אחרים. ס.ט.ר ממשיכה את ההצלחה בתחום הביצוע עם פרויקטים מוקפדים העומדים בכל לוחות הזמנים המובטחים, אך במקביל עוסקת גם ביזמות בתחום הנדל"ן.
המניע העיקרי לכניסה לפעילות יזמית היה הירידה המשמעותית ברווחיות שמציעים פרויקטים בתחום הבנייה לקבלנים המבצעים. פרויקטים רבים מניבים רווח בשיעור מזערי של 1% פחות או יותר, וישנם אף מקרים שבהם הקבלן המבצע מסיים את עבודתו (על הצד הטוב ביותר) ומגלה כי הפסיד סכום בלתי מבוטל על עבודה זו.

מניע נוסף, חשוב גם הוא, היה הניסיון הנרחב שצבר טנוס וההבנה כי ניסיון זה יאפשר לו לדלג מעל המהמורות האופייניות לתחום היזמות ולהגיע לעסקאות מתגמלות במיוחד - ואכן כך היה.

ההתרחבות לאירופה

לצד השילוב בין ביצוע ליזמות, משכילה ס.ט.ר נדל"ן לשלב היטב ובמינונים מדויקים בין פעילות בארץ לבין פעילות באירופה.
בארץ שותפים סובחי טנוס וס.ט.ר לכמה מהמבנים היותר מרשימים שנבנו כאן בשנים האחרונות, כשבין השאר ניתן לציין את שני מגדלי המשרדים עבור "גב ים" בפארק ההיי טק מת"מ מערב שבחיפה, את הבניין של חברת SAP ברעננה ואת המרכז המסחרי בהוד השרון (שמשלב שטחי מסחר עם מגדל משרדים, ונבנה עבור קבוצת יקותיאל).

באירופה בנתה ס.ט.ר נדל"ן ברומניה (מלון בבירת המדינה בוקרשט) ובגרמניה, ובעיקר היא תקעה יתד בפולין. ראיד טנוס, בנו של סובחי טנוס, אחראי על פעילות החברה, שבאופן טבעי מתרכזת בוורשה, ועל שיתוף הפעולה הפורה בינה לבין "שיכון ובינוי" (בין השאר הן בנו מרכז מסחרי גדול ובנייני יוקרה וישנן עוד תוכניות רבות בשלבי הקמה ותכנון).

מחויבות מלאה לעובדים וללקוחות גם יחד

גם לאחר התרחבותה המשמעותית של הפעילות, מקפיד סובחי טנוס כי ס.ט.ר נדל"ן תעמוד בכל אחת ואחת מההתחייבויות שהיא לוקחת על עצמה, וכי המחויבות ללקוחות וללוחות הזמנים (פרמטר רב חשיבות בענף הבנייה) לא תבוא על חשבון העובדים ולא תוביל לשחיקתם יתר על המידה.

העובדים בפרויקטים השונים, חשוב להדגיש, מחזירים לו יחס דומה, ובהתאם טנוס התפרסם בתחום הבנייה כמי שיכול להביא מהיום למחר מאות עובדים, גם בתקופות בהן השוק סובל משפל של ממש.
מאמרים מאת liran liran
הקמת חברת סטארט אפ
המאמר מתאר את הדרך הנכונה להקמת חברת סטארט אפ.rnכל חברת סטארט אפ מתחילה בחלום וכדי להפוך את החלום למציאות רצוי להתקדם בשלבים מושכלים, מובנים ומתוכננים.rn
פורסם בקטגוריה עסקים בינלאומיים בתאריך 01.12.14
לימודי תואר ראשון - כך תבחרו את המקצוע שלכם
אחת השאלות שסטודנטים העומדים בפני רישום ללימודי תואר ראשון שואלים את עצמם היא מה ללמוד- במאמר שלפניכם.
פורסם בקטגוריה לימודים אקדמאיים בתאריך 14.11.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
מעוניינים ליצור קשר עם liran liran? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*