ההבדל בן מעצב פנים לאדריכל
צפיות: 1637 \\ מילים: 304 \\ פורסם בתאריך: 30.07.13
מתי לקחת מעצב פנים? האם לכל שיפוץ צריך אדריכל? ואיך עובדים האדריכל ומעצב הפנים יחד באותו פרויקט?
מקצוע עיצוב הפנים התפתח לפני כ- 20 שנים כאשר גדלה הנטייה של האוכלוסייה לשהות בחללים פנימיים כגון: בתים, משרדים, קניונים, מוזאונים ועוד, ופחות בסביבה החיצונית, אז החלו לתת את הדעת על איכות החיים במרחב הפנימי.
אם כן, מקצוע עיצוב הפנים נגזר מהאדריכלות ועוסק בתכנון של החלל הפנימי תוך התייחסות למרחב בתוך הבית המשפיע על איכות החיים. כחלק מזה מעצב פנים מוציא תוכנית לשינוי החללים, תוכנית העמדת ריהוט, תוכנית נקודות חשמל, תכנון נכון של המטבח, חדרי הרחצה תוך התייחסות לשילוב נכון של החומרים והצבעים שנכנסים לבית.
אדריכלות לעומת זאת, עוסקת בתכנון המבנה תוך התייחסות מהחוץ לפנים, אך עם דגש רב על תכנון החוץ, ניצול של תנאי השטח והאקלים תוך עמידה בתקנות הבניה.
בן אם מדובר ב עיצוב בתים פרטיים או עיצוב דירות כאשר אתם עומדים בפני שיפוץ יש לבחון האם מדובר בהריסת קירות חיצוניים ושינוי פתחים, שהרי אז יש צורך באישור הועדה המקומית והאדריכל מורשה לבצע זאת.
לעומת זאת, כאשר מדובר בהריסה ובניה של קירות פנימיים, אינסטלציה וחשמל מעצב פנים יכול לתכנן ולעצב את הבית, לעובד בקשר ישיר עם קבלני הביצוע ולפקח על כל עבודות העיצוב.
כיצד עובדים יחד האדריכל ומעצב פנים באותו פרויקט? הרי זה מאוד פשוט, יעיל ומפרה את כל הצדדים. האדריכל מכין את התוכניות, לפני הגשתם לוועדה המעצב יושב עם הלקוחות עוברים על התוכניות, משנים במידת הצורך מפתחים, מזיזים קירות ואינסטלציה בהתאמה לתוכניות העמדת הריהוט, מאשרים זאת עם האדריכל, והפרויקט ממשיך לאישור הועדה. במהלך הפרויקט האדריכל ומעצב פנים בקשר קבוע עם חלוקת תפקידים בניהם- תוכניות החשמל, מפרטי האלומיניום וכו'. כאשר מעצב פנים מלווה את הלקוחות לאורך כל התהליך כולל רכישות של ריצוף, קרמיקה, מטבח, ריהוט, גופי תאורה ואביזרים משלימים לבית
האינטרס של כל הצדדים שהפרויקט יצליח והלקוחות יבנו את בית חלומותיהם ויהיו מרוצים, שיתוף פעולה בן כל הצדדים הינו חיוני ומאוד משמעותי להצלחת הפרויקט.
שיהיה הצלחה רבה לכולם!!!!
נמאס לך לחפש מעצבת פנים? התקשר/י עכשיו:  052-8287245
www.home-designer.co.il
מאמרים מאת ליעד רוזנברג
עיצוב הבית בעזרת הום סטיילינג
בניתם או שיפצתם את הבית, קניתם סלון חדש ותליתם תמונה משגעת ועדיין אתם מרגישים שמשהו חסר? בעזרת הום סטיילינג ניתן לבצע שינוי משמעותי לבית
פורסם בקטגוריה עיצוב פנים בתאריך 18.08.13
מהו הפרופיל המקצועי של מעצבת פנים?
מעצבת פנים צריכה להיות בעלת תשוקה לאומנות ויצירה בתחום הבניה בשילוב של מעוף ורצון מתמיד להכיר את החדשנויות בתחום זה מה שיביא לתוצאות מרהיבות.
פורסם בקטגוריה עיצוב פנים בתאריך 18.08.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
shiri tayari
כיצד מתקינים ארונות מודפסים?
ארונות מודפסים הם ארונות הזזה בעלות דלתות זכוכית, עליהן מוטבעת הדפסה: התזת חול או צביעה מודפסת של דיוקן, גרפיקה הנדסית או כל צורה אחרת בחלקן הקדמי.
נכתב ע"י shiri tayari בקטגוריה עיצוב פנים בתאריך 30.07.14
shiri tayari
טיפים מועילים לקניית רהיטים
במאמר זה תוכלו למצוא מספר טיפים מועילים אודות רהיטים. קניית רהיטים ותחזוקתם השוטפת מחייבת אתכם לדעת מספר כללי אצבע על מנת לרכוש רק מוצרים שישרתו אתכם נאמנה במשך
נכתב ע"י shiri tayari בקטגוריה עיצוב פנים בתאריך 11.02.14
מעוניינים ליצור קשר עם ליעד רוזנברג? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*