הדברה לא עזרה
צפיות: 1487 \\ מילים: 337 \\ פורסם בתאריך: 21.04.13
פעמים רבות אני שומע מלקוחות כי הם הזמינו כבר מדביר אחר שביצע הדברה אך ההדברה לא עזרה ובכן ישנם סיבות רבות מדוע הדברה מסוימת לא עוזרת ובמאמר זה נמנה כמה מהם:

1.זיהוי נכון של המזיק- לפני שמבצעים הדברה חשוב מאוד לדעת כנגד מה בדיוק אנחנו מבצעים את ההדברה,

האם ההדברה היא נגד תיקן גרמני או תיקן אמריקאי? האם הנמלים בשיש או גם על הריצפה? האם יש פרעושים או פשפש המיטה?

זיהוי לא נכון של המזיק יוביל לביצוע הדברה לא מתאימה שברור לכל מי שמבין בהדברה עוד טרם ביצועה כי היא לא תועיל  תגרום לאי נוחות, בזבוז של כסף ופיזור רעל מיותר וצורך בהדברה חוזרת.

2.שימוש בחומרי ההדברה המתאימים-  לאחר שזיהינו את המזיק יש להשתמש בחומר ההדברה המתאים לדוגמא: במקרה של פרעושים שימוש בפירטרואיד בלבד לא יפתור את הבעיה וחייב להשתמש במג"ח (מונע גדילת חרקים) בנוסף.

3.ביצוע הוראות המדביר-  בסיום כל הדברה המדביר נותן הוראות בהתאם למה שהוא ראה ועשה במהלך ההדברה להוראות אלו יש משמעות רבה והקפדה על הוראות המדביר חשובה לביצוע הדברה יעילה ובטוחה לדוגמא: הדברה בג'ל נמלים היא הדברה שלוקחת זמן (שלושה וחצי שבועות בממוצע) ואסור לנקות את הפיתיון מכיוון שכל פעולת ההדברה מתבססת על העובדה שהנמלים יקחו פיתיון זה לקן ויגרמו להשמדתו במידה והג'ל יוסר לפני שביצע את תפקידו הנמלים לא ייעלמו   ויהיה צורך בהדברה נוספת.

4.שארתיות של החומרים- החומרים המותרים היום לשימוש יעילים אך אינם נשארים לאורך זמן (מתפרקים) ולכן הדברת נמלים כיום קשה יותר מבעבר אז היו בשימוש חומרים שאירתיים מאוד  (זרחן אורגני) אך מזיקים מאוד לבריאות ולכן נאסר השימוש בהם בבתים.

5.ביולוגיה של החרקים- החרקים מתרבים בקצב מהיר מאוד ולעיתים קורה שלא השמדנו את כל הקינים /פרטים באוכלוסייה בזמן ההדברה והמעטים שנשארו התרבו והבעיה חוזרת כאילו לא בוצע הדברה כלל וכלל.

6.ניקיון- אם האזור המטופל לא נקי וישנם כמויות גדולות של מזון ולכלוך חרקים ימשכו למקום ולא משנה כמה הדברה נעשה ,הרעיון מאחורי ההדברה הוא חיסול האוכלוסייה הקיימת ובכך לקבל "שקט" עד שיגיעו פרטים חדשים לאזור ובמקרה של מקום מלוכלך יגיעו פרטים חדשים של חרקים למקום מהר מאוד.

מכל הסיבות האלו ועוד ישנם מקרים ש"ההדברה לא עוזרת" ולכן יש צורך לבצע הדברה חוזרת.

לשאלות ניתן לפנות ל:
אלעד אורי- אגרונום ומדביר מורשה
054-4603208
www.jukbarosh.com
https://plus.google.com/101872932637631361869
אלעד אורי
אלעד אורי
ג'וק בראש- הדברה נכונה
אלעד אורי-אגרונום ומדביר
www.jukbarosh.com
054-4603208
מאמרים מאת אלעד אורי
מאמרים נוספים מהקטגוריה
eli levy
הדברה וחיות מחמד
אם אתם מגדלים חיות מחמד אין כל סיבה שתיאלצו להתפשר ולחיות בבית עם נמלים, ג'וקים וחרקים נוספים. ניתן לבצע הדברה גם בבתים בהם יש חיות מחמד. כל שעליכם לעשות...
נכתב ע"י eli levy בקטגוריה הרחקה והדברה בתאריך 19.06.13
דפנה ראם
הרחקת יונים
הרחקת יונים היא פעולה מוכרת ונפוצה מאוד. למה היא נעשית? מה החשיבות של הרחקת יונים מוקדמת ומה הנזקים העלולים להופיע במקרה של הזנחה.
נכתב ע"י דפנה ראם בקטגוריה הרחקה והדברה בתאריך 08.10.14
מעוניינים ליצור קשר עם אלעד אורי? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*