האם אנו מקבלים תמורה לכספנו
צפיות: 1504 \\ מילים: 394 \\ פורסם בתאריך: 13.06.14
במדינת ה "סמוך" יש דברים שכול כך מרגיזים!

אני לא רוצה לכתוב במאמר זה על השחיתות הנוראה שאנו עדים לה בשנים האחרונות, אני דווקא רוצה לכתוב על הגופים הגדולים "העסקיים" המופרטים שאנו אמורים לקבל מהם שירות תמורת כספינו. "דבר אחד למדנו מהאמריקאים אם אתה משלם כסף אתה חייב ליהנות לאורך השירות ולקבל את תמורתו במלואה" מי המציא את ה-TACK AWAY שמבקשים מהמלצר לארוז את שארית הארוחה במסעדה ולקחת הביתה? האזרח האמריקאי! גם אנחנו פה בישראל למדנו כי כאשר אנו משלמים בכספנו עבור מוצר או שירות אנו חייבים לקבל את תמורתו במלואה.

כ יועץ עסקי קשה לי לפעמים לראות עסקים אשר לא מכבדים את האמנה הנורמאלית בעולם הקפיטליסטי בו אנו נמצאים של "קבלתה כסף תן מוצר או שירות עד הסוף" כאן בארצנו האהובה נתינת כסף לספק או נותן שירותים היא בבחינת "נתתה כסף" עכשיו "שתוק".

ודוגמאות לא חסר!
בואו ניקח לדוגמא את כביש האגרה. כאשר אתה נוסע בכביש שאתה משלם עבורו,(ואם חס וחלילה לא שלמתה חטפת קנסות בריבית "נשך") ויש תקלה בכביש. הווה אומר שילמת על כביש אגרה בכדי להגיע יותר מהר, לנסוע בלי הפרעה, ובטח שלא להיפגע. אבל זה הכרזת שירות מסוים בלי התחייבות או לקיחת אחריות והיה אם לא קיבלת תמורה לכספך.

כמה סיפורים מתגלגלים בבתי המשפט בנושא, איזה תשובות אתה מקבל מ"מחלקת הלקוחות" של החברה, פשוט בזיון, פשוט "עשינו לך טובה הצענו לך כביש מהיר" עם נהנתה מכספך או לא זו בעיה שלך. (ביום ה-11.06.2014 התפרסמה בעיתון כלכלי בישראל על הגשה של תביעה כנגד החברה על שבחרה לבצע עבודות בכביש תוך עיכוב הנהגים, מבלי שטרחה להודיע על כך בכניסה לכביש. יותר מזה נוסע שהחליט לעלות על כביש  האגרה נתקל כבר במחלף הראשון בשלט המורה על עקיפה מאחר והכביש סגור. החברה לא התעצלה ובמשך קילומטרים רבים שמה שלטי הכוונה בכדי להחזיר את הנוסעים לכביש האגרה. המרחק היה בין מחלף אום אל פאחם למחלף נתניה, הנוסע הוכוון בין כפרים, מושבים, כביש רעוע, חשוך, מבלי לדעת בכלל לאון הוא נוסע. העיקר שתחזור לכביש האגרה ותשלם על המשך הדרך! האם זו לא שערורייה, מכוונים היא שמה לאורך כול דרך הפיתולים אבל מכוונים להודיע לנהגים לא להיכנס לכביש "הם לא שמו" וכך מתנהלת חברה בישראל המחויבת לתת תמורה לתשלום אך מצפצפת על הלקוח, למה? כי המדינה נתנה לה מונופול. למה? מי? מי מפקח? מי יתבע את נזקו, והסיפורים עוד רבים.

כמי שנותן ייעוץ עסקי כך לא הייתי נותן שעסקים או חברות "הגם שהם ענקיות" יתנהגו כך עם צרכנים! נסו פעם להתקשר לשירות התמיכה של גוגל "וראו מה זה שירות"

הכותב הינו יועץ אסטרטגי ועסקי 
דורון עמית
דורון עמית
דוןרון עמית מומחה ל ייעוץ עסקי 
מאמרים מאת דורון עמית
המלצות לפרסום באינטרנט
אין מה לאמר כי הלקוח הוא זה שמחליט אצל איזה ספק הוא ירכוש, הוא עושה זאת באמצעות מנועי החיפוש באינטרנט
פורסם בקטגוריה פרסום באינטרנט בתאריך 05.08.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
אבי דוידי
טיפים חיוניים בדרך אל ייצור אב טיפוס פטנטים ורישום
מידע חיוני לאלו המבקשים לפעול לרישום פטנט כקניין רוחני תחת שמם או לייצור של אב טיפוס, כאן תוכלו למצוא תשובות לשאלות נפוצות.
נכתב ע"י אבי דוידי בקטגוריה קניות וצרכנות בתאריך 06.03.16
דודי שרון
אולי אתם תשברו שיא גינס בישיבה על כיסא מחשב
בינואר 2010, בחור אחד משיקגו, שבר שיא גינס בישיבה תחרותית בפעם השלישית ברציפות. במשך 72 שעות רצופות, ללא שינה, הוא בילה בישיבה תוך כדי צפייה בטלוויזיה.
נכתב ע"י דודי שרון בקטגוריה קניות וצרכנות בתאריך 30.07.14
מעוניינים ליצור קשר עם דורון עמית? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*