דת ומדינה וכפייה דתית בארץ ישראל
צפיות: 1684 \\ מילים: 611 \\ פורסם בתאריך: 22.04.14
אחד הנושאים הבולטים בכותרות לאחרונה הוא נושא דת ומדינה.
לאחרונה הוצעו הרבה הצעות חוק בנושא זה, בניהם: תחבורה ציבורית ביום שבת, חתונה אזרחית והקלות במס לזוגות חד מיניים ועוד. רובם נדחו בנימוק של מפלגות הימין הדתי "זוהי מדינה יהודית".
אז מה המפלגות הדתיות רוצות שנעשה עם יהודים שהתחתנו עם עולי רוסיה שלא הוכרו בחלקם כיהודים על ידי הממסד הדתי?
דבר ראשון הם מעבירים מסר שבמדינת ישראל כל היהודים צריכים להיות כפופים לדת היהודית.
המשמעות שבמדינת ישראל לא תהיה תחבורה ציבורית בשבת, יהיה איסור על גידול חזירים לשחיטה וכל אזרחי מדינת ישראל יהיו חייבים להינשא ברבנות בחתונה יהודית. (בתנאי ששניהם מוכרים כיהודים).
אז מה אזרח שרוצה להינשא בחתונה אזרחית צריך לעשות? משום שאין אפשרות להינשא בחתונה אזרחית במדינת ישראל, הוא צריך להינשא בחו"ל בכדי שיוכר בישראל כנשוי. ברור שהדבר חסר הגיון, משום שהעלויות הכרוכות בכך גבוהות ביותר ולא כל אחד יכל לעמוד בהן.
מאחר והחוקים בנושא תחבורה ציבורית בשבת, הקלות במס לזוגות חד מיניים, חתונה אזרחית וכדומה לא עבר, הציעו בכנסת הצעת חוק שאם אין חתונה אזרחית בישראל, אז לפחות שאת כל ההוצאות המנופחות שהזוגות הצעירים צריכים לשלם, הכוללים טיסה, חתונה וכו', המדינה תשלם.  גם חוק זה לא עבר.
כל זה אומר שזוג אשר אין לו מספיק כסף בכדי לטוס לחול ולהתחתן שם, חייב בכפיה להתחתן חתונה יהודית. ואם לא, הוא לא מוכר כזוג נשוי.
רק לפני פחות משנה יצא חוק של הקלות במס לזוגות חד מיניים..
חוק זה עבר  ברוב מועט כאשר הבית היהודי התנגד להצעה זו.
זו דוגמה עד כמה הדת משתלטת על המדינה, כזוג הומואים או לסביות לא מוכר כנשוי, ורק מלפני שנה הוא מקבל הנחות במס כמו שכל זוג נשוי מקבל. דוגמה נוספת לכפייה דתית היא התחבורה הציבורית בשבת, אני חושב שמדינה הקוראת לעצמה מדינה מתוקנת ודמוקרטית, לא יכולה להיות בעלת חוקים שהמיעוט הדתי מכתיב בשביל עצמו, רוב התושבים בארץ נוסעים בשבת וזה שהם יסעו בתחבורה ציבורית בשבת זה לא אומר שהם לא מכבדים את הדתיים הרי יש כל כך הרבה אנשים הזקוקים לתחבורה ציבורית ביום שבת, כאלה שאין ברשותם רכב פרטי או לא יכולים לשלם למונית.
הנימוק של כל המתנגדים לחוקים אלו הוא: "זו מדינה יהודית", "זה לא תואם את ההלכה היהודית."
אני חושב שבמדינת ישראל צריך להיות חופש דת מוחלט ושכל אדם יחיה באמונתו  ושיכבד את אמונת האחר אבל נסיעה בשבת, חתונה אזרחית, אכילת מזון ללא כשרות אינם פוגעים במגזר הדתי כלל וכלל. לדעתי מדינה יהודית משמעה: ציון וחגיגת חגים במדינה ובבתי הספר, מזון כשר בצבא בכנסת ובכל רשויות המדינה וכדומה.
והכי חשוב רוב יהודי במדינת ישראל! מה שמתקשר לנושא הבא.

עוד דוגמא של השתלטות הדת היהודית היא ההתנחלות

מדינת ישראל היא מדינה יהודית, אך הדבר שבאמת מטריד הוא שהמדינה תהיה בעוד כמה עשרות שנים מדינה עם רוב ערבי.
כיום אחוז הערבים שהם אזרחי ישראל הוא סדר גודל של 26%. אחוז הערבים הכללי במדינת ישראל כולל בשטחים הוא סדר גודל של 46%.
לפי נתונים דמוגרפים בעוד משהו כמו 100 שנים יהיה רוב ערבי במדינת ישראל.
אז מה עושים כדי להציל את המדינה היהודית? הפתרון היחיד שאפשרי כיום הוא לממש  את רעיון 2 מדינות ל 2 עמים.  אולם מדוע הפתרון הזה אינו אפשרי? משום שמפלגות הדוגלות במדינה לפי ההלכה היהודית ובשלמות ארץ ישראל מתנגדות לרעיון.
השאלה היא איך מפלגות אלה יצליחו לממש את חזון המדינה היהודית? אז זהו שהם לא, למפלגות האלה אין פתרון הם טוענות שלפי התורה וההלכה אנחנו צריכים להיות מדינה יהודית בכל שטחי ארץ ישראל.
הם מכנות את מפלגות השמאל "אנטי ציונים" השאלה היא מי פה האנטי ציונים? הרי מפלגות אלה רוצות שהמדינה היהודית תהיה בכל שטח מדינת ישראל והם מתנגדים לרעיון 2 המדינות ל 2 עמים מה שאומר בעוד כמה עשרות שנים: רוב ערבי במדינה "היהודית".
התשובה הפשוטה היא שהשמאל הם הציונים ושהמפלגות הפועלות לפי ההלכה היהודית ומפלגות הימין בכלל הן האנטי ציוניות.
השמאל רוצה לשמור על המדינה היהודית, שתהיה בעלת רוב יהודי בעזרת הפסקת ההתנחלויות והתנתקות מההתנחלויות.
לסיכום: הפתרון שישמור עלינו כמדינה יהודית הוא:
א. מימוש רעיון 2 מדינות ל 2 עמים
ב. הפרדת הדת מהמדינה.
   
יונתן ספיר
יונתן ספיר
כתב: יונתן ספיר
מעוניינים ליצור קשר עם יונתן ספיר? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*