דיאטה לנשים - מדוע דיאטה חשובה כל כך?
צפיות: 1815 \\ מילים: 384 \\ פורסם בתאריך: 23.10.12
מיתוסים רבים סובבים סביב המושג 'דיאטה', מושג שנשים מנהלות איתו באופן תדיר יחסי אהבה - שנאה. האסוציאציה הראשונה של רובנו למשמע המושג הזה היא אסוציאציה של רעב ועמה מגיעות גם אסוציאציות של סבל ומשטר קפדני.

במציאות, דיאטה לנשים אינה קשה כפי שחושבים, כל עוד מקפידים על תפריט מאוזן ולא דרמטי. המטרה היא לא להוציא את ההנאה מהאוכל, אלא ההיפך הוא הנכון - לאפשר לנשים ליהנות בזמן האכילה תוך כדי שמירה על אורח חיים בריא.

מעבר לכך שדיאטה נכונה מסייעת לנשים לרדת במשקל, יש לה השלכות נוספות על אורח החיים, כמו למשל על המצב הנפשי ועל התפקוד היומיומי. מי שנהנית מאורח חיים מאוזן, בוודאי שיש לה יותר אנרגיות ליהנות גם מהחיים, מה שמשפיע כמעט על כל היבט בהם. ההשפעה החשובה ביותר של דיאטה נכונה היא על הפן הבריאותי ואכן - נשים שאימצו אורח חיים בריא דיווחו כי תחושתן הכללית השתפרה ובדיקות הדם שלהן גיבו זאת. עודף משקל גורם למחלות רבות כמו מחלות לב, סוכרת, לחץ דם גבוה ועוד.

האם לנשים קשה יותר לעשות דיאטה?

אם תשימו לב, המאמר הזה מתייחס באופן ספציפי לדיאטות עבור נשים. מדוע לא בחרנו להתייחס גם לדיאטות לגברים? הרי גם גברים צריכים לשמור על אורח חיים בריא וגם הם מתבקשים לפצוח מעת לעת בדיאטות. ובכן, מדובר בשני נושאים שונים, היות ולגבר ולאישה יש צריכת קלוריות יומית שונה. בנוסף, לנשים יש את הפקטור ההורמונאלי, מה שלא קיים כמעט אצל גברים. זו עובדה מוכחת שלגברים קל יותר להרזות, בעוד שלנשים קל יותר להשמין. כשנקודות המוצא שונות כל כך, גם ההתייחסות והדיאטה צריכות להיות שונות ולכן הפעם בחרנו להתייחס אך ורק לנשים.

תפריט מאוזן לא אומר שעליכן יהיה להימנע מפחמימות ושומנים כמעט לחלוטין. למעשה, חצי מהתפריט היומי אמור להיות מורכב מפחמימות, בעוד ש-30% הם שומנים ו-15%-20% הם חברינו החלבונים. כמובן שתוך כדי הדיאטה, חשוב להקפיד על צריכת נוזלים מוגברת, שכן מים מסייעים בין היתר בתהליך פירוק השומנים.

הכוח של הקבוצה – קבוצות תמיכה לדיאטה

אם אתן מתקשות להתמיד בדיאטה לבד, דעו שאתן לא לבד ולמעשה- מחקרים הוכיחו כי תהליך הירידה במשקל קל יותר כשעוברים אותו בפורמט קבוצתי. מדוע? בקבוצות יש את האלמנט של התמיכה, שלא קיים כשיוצאים לדרך עצמאית. חברי הקבוצה יודעים לדרבן ולהעניק מוטיבציה כדי להמשיך לעשות דיאטה, אך הם גם יודעים לנחם ולגרום לכל פרט בקבוצה לא להרים ידיים במידה והוא כשל באחד השבועות או לא הצליח להוריד במשקל כמצופה. כאשר קבוצה אחת נעה כיחידה ויש לה מטרה משותפת- לכל חברי הקבוצה קל יותר להתמיד בשגרה החדשה שלהם.
חלי ממן גרופ
חלי ממן גרופ
חלי ממן גרופ, הוקמה בשנת 2000 על ידי חלי ממן, בעלת ניסיון רב בהנחיית קבוצות ובהדרכה, חברה בעמותת הדיאטנים בישראל וחברה בפורום הדיאטניות הארצית.
1700-507-508
מאמרים מאת חלי ממן גרופ
מאמרים נוספים מהקטגוריה
אורנה סגל
שאלות ותשובות בדיאטת דוקטור סימונס
כולכם שמעתם על הדיאטה של דוקטור סימונס. בוודאי יש לכם שאלות לפני שהתחלתם. החלטנו לענות על השאלות הנפוצות.
נכתב ע"י אורנה סגל בקטגוריה דיאטה בתאריך 20.04.13
סאלי ברנס
דיאטת 17 הימים
דיאטת 17 הימים היא דיאטה מהירה שתכניס אתכם לשביל הצר המותאם לגופכם במהרה. מאת: סאלי ברנס
נכתב ע"י סאלי ברנס בקטגוריה דיאטה בתאריך 29.12.13
מעוניינים ליצור קשר עם חלי ממן גרופ? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*