גרפולוג לערבי מורים – האחר הוא אני
צפיות: 1411 \\ מילים: 559 \\ פורסם בתאריך: 25.07.14
צוות בית הספר ברובו וותיק אבל האם התוודיתם לכתב יד של המורה מספיק?  תחת הנושא השנתי "האחר הוא אני" אפשר להכיר את הכתב יד של המנהלת בצורה "קצת אחרת". גרפולוג לערבי מורים יפתיע ויעניק חוויה שונה ומיוחדת.

ההבדל ביו מורה למרצה
מה ההבדל בין מורה מול כיתה לבין מרצה מול סטודנטים ? המורה צריך ללמד חומר ולהיות הרבה יותר קשוב לאינטראקציה החברתית בין התלמידים/ות ובמיוחד להפרות משמעת. האמרה כי "אישה" יכולה לעשות שני דברים במקביל חייבת לתפוס לגבי המורה במיוחד אם מדובר בכיתה "מאתגרת".

ערבי מורים בישראל
מורים/ות בהסתדרות המורים ומורים/ות  בארגון המורים עורכים ערבי מורים אם כדי להיפרד ממורה לשנת שבתון או פרישה או כדי לערוך ערב גיבוש חוויתי. וועדי ההורים והמורים נמצאים בחוד החנית בכדי למצוא פעילות מתאימה. כבר מזמן הבילוי המשותף של המורים הפך לאירוע שבו לא מסתפקים רק באוכל ובפעילות חברתית פנימית (של המורים).. כיום מזמנים אומן אורח כגגון גרפולוג לערבי גיבוש בכדי ליצור פעילות חברתית חיצונית.  התפריט הבית ספרי של הסתדרות המורים הוא אחד מהאופציות למצוא פעילות לבוקר או לערב למורים/ות.

"האחר מול האני" תפקיד הציור והכתב
הנושא השנתי לשנת תשע"ד היה "האחר הוא אני". במשמעות המצומצמת היא לראות באחר גם את מי שאת/ה.  בדומה לדיוקן שבו הצייר מצייר את עצמו דרך המראה ומשקף את תווי פניו כולל עולמו הפנימי באותו רגע (רציני, שמח, עצוב, כועס וכו..) כך גם הכתב הוא ראי שבו משתקפים תכונות אופי, התנהגות  של האדם. המאמר לא מנסה לחדור למהות הפילוסופית של "האחר מול האני" במובן האישי אלה במובן החברתי.

גרפולוג לערבי מורים – "לפרגן  לפרגן לפרגן"
כשאני מגיע לבתי ספר אני אוהב להסתכל על "הלוח המודעות" בחדר מורים, באחד מחדרי המורים בזמן מבצע "צוק איתן" במסגרת פעילות לקיץ ראיתי לוח בחדר מורים שבו כתוב "מלב אל לב לוח פרגון למורים" ובו פתקים שהושארו למורים שעשו משהו מיוחד שכנראה מאוד חימם את הלב. גרפולוג לערבי מורים בהופעה יעלה את אותם מורים על הלוח שירצו לרשום ברכות שיעצימו את האווירה ולאחר מכן תתקבל התייחסות גרפולוגית לכתב.

גרפולוג לערבי מורים – לא רק למצוא "שריטות וסטיות "
גרפולוג לערבי מורים נועד בראש ובראשונה לרתק, לסקרן , להצחיק ולתת ערך נוסף לאירוע. המטרה שהמורים והמורות יצאו בבכי של צחוק ולא מבכי של כאב. כפי שכבר ידוע גרפולוג הינו אדם שהופך את הכתב לראי על נפשו ומרצו של הכותב/ת. דרך כתב היד של המורים ניתן להראות מצד אחד הבדלים ביניהם ומצד שני את הדברים הדומים. חשוב לדעת כי הכוונה אינה לערוך אבחון גרפולוגי מעמיק שיכול לערוך מספר שעות של כתב יד בודד כי אם ליצור הרצאה או סדנה קלילה ומרתקת.

גרפולוג לערבי מורים – "לחשוף את התדמית של המורה"
לחתימה של המורה יש תפקיד מאוד מעניין בנוגע לתדמית שהוא / היא מייצרים מול ההורים, המשפחה ועוד.. יש מורים שלהם שתי חתימות. "האחר הוא האני" נועד לבדוק מה החתימה מייצגת כשכל אחד מנסה לייצג ברושם הראשוני על פי החתימה משהו אחר או משהו דומה. ישנו גם פאן תרבותי הקשור לחתימה ואת זאת תגלו בסדנה.

גרפולוג לערבי מורים – חוויה מקצועית
אפשר להזמין הרצאות מקצועית החל מפענוח מציורי ילדים, דרך כתב יד של מתבגרים, ומה לגבי תלמידים שמעתיקים, איך אפשר לדעת זוכרים ?

גרפולוג לערבי מורים – מיום הערכות ועד למסיבת סיום
ישנם הרבה אירועים שניתן להזמין גרפולוג במהלך השנה. אפשר להתחיל ביום הערכות בתחילת שנה ובה ניתן למקד את הפעילות בהכרות ובחיבור דרך כתב היד והציור. ביום המחנך זאת הזדמנות מיוחדת שוועד ההורים יפתיע את המורים בזמן הלימודים. מסיבת חנוכה אפשר להזמין גרפולוג שידבר על משמעות הלבן והשחור, מנהיגות, ואיזה אות מייצגת את "השמש". בפורים זאת עוד הזדמנות "לקלף את מסכת האותיות" ובסיבת סוף שנה ניתן לערוך אירוע פרידה גרפולוגי .
גרפולוג יובל בן בסט
גרפולוג יובל בן בסט
יובל בן בסט גרפולוג ומנחה קבוצות 050-5711160 www.graphologia/.net 
מאמרים מאת גרפולוג יובל בן בסט
מעוניינים ליצור קשר עם גרפולוג יובל בן בסט? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*