בניית ממד
צפיות: 1978 \\ מילים: 311 \\ פורסם בתאריך: 10.11.13


אם אתם מתגוררים במדינת ישראל סביר להניח שיצא לכם לשמוע פעם או פעמיים על מספר רעידות האדמה שפקדו את ארצנו בשבועות האחרונים. אז נכון, לאיש לא נגרם נזק משמעותי אך אסור לנו להיות תמימים ושאננים. מדינת ישראל יושבת על השבר הסורי אפריקאי ומשמעות הדבר שמתישהו, סביר מאוד להניח, שרעידת אדמה בעוצמה חזקה תפקוד את האזור.

אם לא די בכך – מדינת ישראל מוקפת אויבים ובשל כך אנו חייבים להיות מציאותיים ולחשוב מה יקרה במידה ואחת ממדינות האויב תחליט לתקוף אותנו לפתע. האם יש לכם לאן לברוח? האם באמת תספיקו להגיע למקלט השכונתי? במידה ואתם יודעים את התשובה והיא שלילית הרי שבנייה מסוג בניית ממ"ד היא פעולה הכרחית אצלכם. כמו כן, לאחר מלחמת המפרץ בשנת 91, פיקוד העורף הוציא הנחיות שכל מבנה חדש בישראל לצורכי מגורים יהיה חייב לכלול בתוכו ממד, כך שהחשיבות עליה אנו משוחחים כאן – מקבלת גושפנקא גם אצל בכירי המדינה.

ממד – הלכה למעשה

אנו יכולים לדבר במשך שעות כמה חשוב לבנות ממ"ד, כמה שפעולה זו יכולה להציל את חיינו ואת חיי קרובינו אך מה שרבים מעוניינים לדעת (ובצדק) האם מדובר על הליך מסובך? האם הליך זה יכול לקחת חודשים על גבי חודשים? התשובה היא חד משמעית לגבי שתי השאלות – לא. מדובר על פעולה שאמורה לקחת זמן ארוך והיא יכולה להימשך עד כחודש (אלא אם כן מדובר על בניין מגורים בו כל אחד מהדיירים מבצע את בניית הממ"ד).

פעולה זו איננה סבוכה אך על מנת למנוע סיבוכים עתידיים מומלץ מאוד לחפש אחר בעל מקצוע שעסק בבנייה מהסוג הנ"ל מספר פעמים בחייו ולמעשה יש לו ניסיון רב. על מנת להגיע לבעל מקצוע כפי שציינו כאן מומלץ לחפש אחר המלצות של חברים, מכרים או בני משפחה. כיום בזכות רשת האינטרנט ניתן לחפש המלצות גם בעולם הוירטואלי. כמו כן, מומלץ מאוד לבצע גם הליך של "השוואת מחירים" בין מספר בעלי מקצוע שהתרשמתם מהם וזה על מנת לדעת שהמחיר שמוצע לכם תואם (פחות או יותר) את המחירים המוצעים בשוק ושאכן מדובר על מחיר הוגן ומשתלם.
מאמרים מאת ליאת מנדלסון
תוכנית המתאר הארצית 38 – בואו לדעת מה יכול להציל את חייכם
אז מהי בעצם המשמעות של תוכנית המתאר הארצית? ובכן, ראשית כל חשוב להבין מדוע היא נעשתה. מדינת ישראל יושבת על אחד האזורים המוסכנים ביותר בכל הנוגע לתדירות ועוצמת ר
פורסם בקטגוריה בטיחות וביטחון בתאריך 10.10.13
סוגי מזרנים עליהם מומלץ לדעת
מזרן ספוג (הידוע בכינוי מזרון טמפור/ ויסקואלסטי) – מדובר על מזרנים אהובים מאוד בשוק והם נחשבים לפיתוח תעשייתי של חברת החלל האמריקאית נאס"א. תמיכת מזרון זה משתנה
פורסם בקטגוריה קניות וצרכנות בתאריך 30.06.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
אריאל כץ
האתגרים הצפויים בפני מנעולן בירושלים לקראת 2013
המאמר ידון באתגרים והשינויים הצפויים בשנת 2013, איתן יאלצו מנעולנים בירושלים להתמודד.
נכתב ע"י אריאל כץ בקטגוריה בטיחות וביטחון בתאריך 12.11.12
דבורה פיגומים
פיגומים להשכרה
מאמר זה עוסק בפיגומים ובחשיבותם לפרויקטים של בנייה ושיפוצים. הפיגומים מספקים חווית עבודה בטיחותית ונוחה.
נכתב ע"י דבורה פיגומים בקטגוריה בטיחות וביטחון בתאריך 06.03.16
מעוניינים ליצור קשר עם ליאת מנדלסון? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*