בניית ממד
צפיות: 1861 \\ מילים: 311 \\ פורסם בתאריך: 10.11.13


אם אתם מתגוררים במדינת ישראל סביר להניח שיצא לכם לשמוע פעם או פעמיים על מספר רעידות האדמה שפקדו את ארצנו בשבועות האחרונים. אז נכון, לאיש לא נגרם נזק משמעותי אך אסור לנו להיות תמימים ושאננים. מדינת ישראל יושבת על השבר הסורי אפריקאי ומשמעות הדבר שמתישהו, סביר מאוד להניח, שרעידת אדמה בעוצמה חזקה תפקוד את האזור.

אם לא די בכך – מדינת ישראל מוקפת אויבים ובשל כך אנו חייבים להיות מציאותיים ולחשוב מה יקרה במידה ואחת ממדינות האויב תחליט לתקוף אותנו לפתע. האם יש לכם לאן לברוח? האם באמת תספיקו להגיע למקלט השכונתי? במידה ואתם יודעים את התשובה והיא שלילית הרי שבנייה מסוג בניית ממ"ד היא פעולה הכרחית אצלכם. כמו כן, לאחר מלחמת המפרץ בשנת 91, פיקוד העורף הוציא הנחיות שכל מבנה חדש בישראל לצורכי מגורים יהיה חייב לכלול בתוכו ממד, כך שהחשיבות עליה אנו משוחחים כאן – מקבלת גושפנקא גם אצל בכירי המדינה.

ממד – הלכה למעשה

אנו יכולים לדבר במשך שעות כמה חשוב לבנות ממ"ד, כמה שפעולה זו יכולה להציל את חיינו ואת חיי קרובינו אך מה שרבים מעוניינים לדעת (ובצדק) האם מדובר על הליך מסובך? האם הליך זה יכול לקחת חודשים על גבי חודשים? התשובה היא חד משמעית לגבי שתי השאלות – לא. מדובר על פעולה שאמורה לקחת זמן ארוך והיא יכולה להימשך עד כחודש (אלא אם כן מדובר על בניין מגורים בו כל אחד מהדיירים מבצע את בניית הממ"ד).

פעולה זו איננה סבוכה אך על מנת למנוע סיבוכים עתידיים מומלץ מאוד לחפש אחר בעל מקצוע שעסק בבנייה מהסוג הנ"ל מספר פעמים בחייו ולמעשה יש לו ניסיון רב. על מנת להגיע לבעל מקצוע כפי שציינו כאן מומלץ לחפש אחר המלצות של חברים, מכרים או בני משפחה. כיום בזכות רשת האינטרנט ניתן לחפש המלצות גם בעולם הוירטואלי. כמו כן, מומלץ מאוד לבצע גם הליך של "השוואת מחירים" בין מספר בעלי מקצוע שהתרשמתם מהם וזה על מנת לדעת שהמחיר שמוצע לכם תואם (פחות או יותר) את המחירים המוצעים בשוק ושאכן מדובר על מחיר הוגן ומשתלם.
מאמרים מאת ליאת מנדלסון
תוכנית המתאר הארצית 38 – התוכנית להצלחתך
אז מהי בעצם תוכנית המתאר הארצית? ובכן, מדובר על תוכנית שמטרתה המרכזית היא פשוטה וחשובה מאוד – להציל חיים.
פורסם בקטגוריה בטיחות וביטחון בתאריך 05.03.13
טבעת אירוסין בדיוק לפי טעמה של בת הזוג
במידה והתשובה היא כן (וסביר להניח שהתשובה היא כזו) הרי שאוצר גלום מונח לפנייך בביתך. שם תוכל למצוא את כל התשובות שאתה מחפש.
פורסם בקטגוריה נישואין, זוגיות ואהבה בתאריך 16.12.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
אריאל כץ
האתגרים הצפויים בפני מנעולן בירושלים לקראת 2013
המאמר ידון באתגרים והשינויים הצפויים בשנת 2013, איתן יאלצו מנעולנים בירושלים להתמודד.
נכתב ע"י אריאל כץ בקטגוריה בטיחות וביטחון בתאריך 12.11.12
נדיה אלייב
התועלת של מצלמות אבטחה
מצלמות יכולות לשפר בצורה משמעותית את תחושת הביטחון האישי. בית, משרד או עסק המפעיל מצלמות אבטחה נהנה מרמה מוכחת של שקט נפשי. המצלמות מאשרות מעקב, תיעוד ובקרה אחר
נכתב ע"י נדיה אלייב בקטגוריה בטיחות וביטחון בתאריך 29.12.14
מעוניינים ליצור קשר עם ליאת מנדלסון? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*