בניה קלה - שיטה יעילה ומהירה לבנייה
צפיות: 1464 \\ מילים: 328 \\ פורסם בתאריך: 09.09.14
במאמר זה נספק עבורכם מידע על בניה קלה. הבניה הקלה נועדה לאנשים שחלמו על קניית בית בישראל וויתרו על לקיחת משכנתא מסיבית אשר תפגום בבטחונם הכלכלי. בניה קלה אינה מבטיחה מגרש אך בשל הפשרת הקרקעות שחלה טיפין טיפין ברחבי הארץ המגרשים נעשים נגישים לציבור, וכל שתצטרכו לעשות הוא להרכיב, ממש כמו כל מכשיר הרכבה אחר, את הבית שלכם ולהציבו על המגרש. רוב המבנים של בניה קלה עשויים מעץ אולם ניתן למצוא גם מבנים מאבן ללא יסודות אשר מוצבים על הקררקע באופן פשוט. להלן מספר סוגים של מבנים המהווים בניה קלה:

קארוונים קבועים

קארוונים אשר נעוצים באדמה באמצעות בזנטים ומשקולות הנמצאות מתחת לקרקע. קארוונים אלו הומצאו בארצות הברית ומיובאים על ידי בעלי קרקעות רבים ברחבי הארץ. קארוונים אלו ניתנים להרכבה בקלות. היצרנים בארה"ב חשבו על הכל: מצנרת הפנים של הקארוון ועד לדרכים לחממו ולקררו בעונות הקיצון. קארוונים אלו מקובלים מאד במושבים בצפון הארץ ובשרון הן בקרב בעלי בתים שמשכירים אותם, והן בקרב בעלי קרקעות שהחליטו שזה יהיה הבית שלהם מטעמי חיסכון. מוצר זה הוא מוצר בניה קלה שיש בו איכות רבה ובנוי בצורה מבודדת מפני נזקי מזג האוויר.

מבנים קבועים

בתי עץ או אבן ללא יסודות. בדומה לקארוונים, גם מבנים אלה מגיעים מפורקים מחו"ל וניתן לבנות אותם בהרכבה. מבנים אלו מבוססים על פרופילים דקורטיביים עם פאנלים מבודדים מעץ או על אלומיניום. המבנים מונחים בשלמותם על הקרקע: בשונה מתחון הקארוונים – לא רואים רווח בין המבנה לבין הקרקע, ולצופה מן הצד זה נראה בית רגיל לכל דבר ועניין. בפועל, מדובר בהטכניקה דומה לזו של הקארוונים, רק שבתחום זה היצרנים קבעו מקומות ברורים להצבת הבזנטים כך שהדיירים או האורחים לא ירגישו בנוכחותם: הרצפה של בית מסוג זה כל כך עבה, שהיא נועדה שהבזנט יינעץ עד הסוף וייחפר עד הסוף בתוך הקרקע, מה שיותר תחושה שהבית בעל יסודות, למרות שהוא אינו כזה והוא ניתן לשינוע ממגרש למגרש בדומה לקארוון. מבנים קבועים מסוג זה מבודדים בצורה טובה יותר מהקארוונים הן משום שהרצפה מחוברת לקרקע, והן בשל קירות העץ והאלומיניום המפותחים בשל עוביים הגדול. מוצרים אלו הם מוצרי בניה קלה יוקרתיים וכדאיים למי שהחליט להשקיע במבנה נייד איכותי.

מאמרים מאת shiri tayari
כסאות מזכירה
מעוניינים לדעת אלו כסאות מזכירה יש לרכוש עבור המשרד שלכם? חשוב לקרוא מאמר זה אשר יעסוק בכל הרבדים של נושא זה.
פורסם בקטגוריה עיצוב פנים בתאריך 20.02.14
מתכוני בשר
עם ישראל אוהב לאכול בשר, בכל חג ניתן לראות את הישראלים "ממנגלים" ובערבי החג ניתן לראות על שולחן החג מגוון רב של מתכוני בשר.
פורסם בקטגוריה מנות עיקריות בתאריך 29.12.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
מיכל ז
בניה כפרית – איכות וקיימות
כל אחד היה רוצה חיים איכותיים יותר, ועדיף שיהיו כמה שיותר נעימים ובלי מרוצים מיותרים וקשים שרק פוגעים בבריאות.
נכתב ע"י מיכל ז בקטגוריה בנייה אקולוגית בתאריך 05.03.13
gila asayag
בנייה מתועשת – ייעול תהליך הבנייה
אם שמעתם פעם את המושג בנייה מתועשת - ייעול תהליך הבנייה ולא הבנתם מה זה בדיוק, אוכל להסביר לכם באמצעות מאמר זה מה המושג.
נכתב ע"י gila asayag בקטגוריה בנייה אקולוגית בתאריך 23.03.15
מעוניינים ליצור קשר עם shiri tayari? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*