בניה קלה - שיטה יעילה ומהירה לבנייה
צפיות: 1589 \\ מילים: 328 \\ פורסם בתאריך: 09.09.14
במאמר זה נספק עבורכם מידע על בניה קלה. הבניה הקלה נועדה לאנשים שחלמו על קניית בית בישראל וויתרו על לקיחת משכנתא מסיבית אשר תפגום בבטחונם הכלכלי. בניה קלה אינה מבטיחה מגרש אך בשל הפשרת הקרקעות שחלה טיפין טיפין ברחבי הארץ המגרשים נעשים נגישים לציבור, וכל שתצטרכו לעשות הוא להרכיב, ממש כמו כל מכשיר הרכבה אחר, את הבית שלכם ולהציבו על המגרש. רוב המבנים של בניה קלה עשויים מעץ אולם ניתן למצוא גם מבנים מאבן ללא יסודות אשר מוצבים על הקררקע באופן פשוט. להלן מספר סוגים של מבנים המהווים בניה קלה:

קארוונים קבועים

קארוונים אשר נעוצים באדמה באמצעות בזנטים ומשקולות הנמצאות מתחת לקרקע. קארוונים אלו הומצאו בארצות הברית ומיובאים על ידי בעלי קרקעות רבים ברחבי הארץ. קארוונים אלו ניתנים להרכבה בקלות. היצרנים בארה"ב חשבו על הכל: מצנרת הפנים של הקארוון ועד לדרכים לחממו ולקררו בעונות הקיצון. קארוונים אלו מקובלים מאד במושבים בצפון הארץ ובשרון הן בקרב בעלי בתים שמשכירים אותם, והן בקרב בעלי קרקעות שהחליטו שזה יהיה הבית שלהם מטעמי חיסכון. מוצר זה הוא מוצר בניה קלה שיש בו איכות רבה ובנוי בצורה מבודדת מפני נזקי מזג האוויר.

מבנים קבועים

בתי עץ או אבן ללא יסודות. בדומה לקארוונים, גם מבנים אלה מגיעים מפורקים מחו"ל וניתן לבנות אותם בהרכבה. מבנים אלו מבוססים על פרופילים דקורטיביים עם פאנלים מבודדים מעץ או על אלומיניום. המבנים מונחים בשלמותם על הקרקע: בשונה מתחון הקארוונים – לא רואים רווח בין המבנה לבין הקרקע, ולצופה מן הצד זה נראה בית רגיל לכל דבר ועניין. בפועל, מדובר בהטכניקה דומה לזו של הקארוונים, רק שבתחום זה היצרנים קבעו מקומות ברורים להצבת הבזנטים כך שהדיירים או האורחים לא ירגישו בנוכחותם: הרצפה של בית מסוג זה כל כך עבה, שהיא נועדה שהבזנט יינעץ עד הסוף וייחפר עד הסוף בתוך הקרקע, מה שיותר תחושה שהבית בעל יסודות, למרות שהוא אינו כזה והוא ניתן לשינוע ממגרש למגרש בדומה לקארוון. מבנים קבועים מסוג זה מבודדים בצורה טובה יותר מהקארוונים הן משום שהרצפה מחוברת לקרקע, והן בשל קירות העץ והאלומיניום המפותחים בשל עוביים הגדול. מוצרים אלו הם מוצרי בניה קלה יוקרתיים וכדאיים למי שהחליט להשקיע במבנה נייד איכותי.

מאמרים מאת shiri tayari
מדיחי כלים - המוצר הפונקציונאלי למטבח שלנו
תארו לעצמכם שאתם שבים הביתה מהעבודה ומכיור מאל כלים מהימים האחרונים וכעת אתם צריכים לשטוף את הר הכלים הזה. כמובן שאתם עייפים ואין לכם כוח לעשות זאת.
פורסם בקטגוריה חשמל בתאריך 08.10.14
מהי מצלמה תרמית איכותית
מהי מצלמה תרמית?rnrnמצלמה תרמית, כשמה כן היא, היא מצלמת את האזור שברצוננו לצלם ובעצם ממפה אותו לפי צבעים. אך בניגוד למצלמה הרגילה שכולנו מכירים אשר מצלמת את האז
פורסם בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים בתאריך 21.07.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
צחי שבירו
משטחי שיש אקולוגי
ליה סטון מציגה rnrnמשטח " ECO " של Cosentino thn. לחיקו עקרונות הקיימות, לצד עיצוב מרשים זהו עידן חדש. עידן שבו פילוסופיית החיים מכתיבה ערנות
נכתב ע"י צחי שבירו בקטגוריה בנייה אקולוגית בתאריך 18.03.14
רמי לוי
מבנים ניידים - בנייה ירוקה
מבנים ניידים מהווים פתרון זמין, זול ומיידי לבית או למשרד. המבנים ניתץנים להקמה בכל תנאי שטח ומתאימים לכל סוגי מזג האוויר.
נכתב ע"י רמי לוי בקטגוריה בנייה אקולוגית בתאריך 14.02.16
מעוניינים ליצור קשר עם shiri tayari? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*