בדיקת פוליגרף בעולם המשפט
צפיות: 1754 \\ מילים: 324 \\ פורסם בתאריך: 29.03.13

כולנו מודעים לכך שאמון זהו מצרך חשוב מאוד בימינו ואין זה משנה אם מדובר על החיים הפרטיים או לחילופין אם מדובר על החיים המקצועיים – כל אדם באשר הוא רוצה לדעת האם האנשים שעמם הוא עובד, חי או לחילופין משוחח הם אנשים שהינם דוברי אמת, כלומר, אנשים שניתן לסמוך עליהם ועל המילה שהם נותנים לו. אז כיצד ניתן בכלל להוכיח האם אדם משקר או שמא הוא דובר אמת? הרי אנו לא יכולים להיכנס לתוך מחשבותיהם של האנשים שמקיפים אותנו. ובכן, בזכות מכשיר אחד שנכנס לחיינו בשנות ה-20 של המאה הקודמת ניתן לוודא האם אדם דובר אמת או האם הוא משקר, מכונה זו נקראת – מכונת האמת.

קביל או לא קביל?

אחת הבעיות המרכזיות בכל הנוגע אל בדיקות של פוליגרף היא העובדה שמדובר במכונה שאיננה אמינה ב- 100%. אמינותה של מכונת הפוליגרף נעה בין 70% במקרים גרועים ואילו במקרים טובים מאוד אמינות המכונה יכולה להגיע ל- 95%. בשל נתונים אלו רבים תוהים האם בדיקת פוליגרף היא בדיקה אמינה בכלל? האם ניתן להשתמש בה "במגרשי המשחקים של הגדולים" ,כלומר, בתי המשפט?

לפני שאנו בודקים את בדיקות פוליגרף בעולם, קודם כל נתמקד על מדינת ישראל. מבחינה פלילית החוק במדינת ישראל קובע שאין שום תוקף לבדיקות פוליגרף, כלומר, מבחינת בית המשפט מדובר על ממצא שאיננו קביל משפטית וכך שהוא למעשה, פחות או יותר, הוא חסר כל משמעות. אם נסתכל על הבדיקה באירופה נוכל לגלות שהחוק אף אוסר את השימוש בפוליגרף כאמצעי חקירה.

לעומת זאת בארצות הברית הדבר שונה מעט. בארצות הברית ההחלטה להשתמש בבדיקות פוליגרף או לא, לקבל את ממצאי בדיקת הפוליגרף או לא נתון לשיקולה של כל מדינה ומדינה בנפרד. עם זאת, בארצות הברית נקבע כי לצבא ישנה הזכות לשלול מהנאשמים את הזכות להציג תוצאות של בדיקות פוליגרף כראיה לזכותם

בחזרה אלינו, אל מדינת ישראל, בית המשפט אמנם איננו רואה את בדיקות הפוליגרף כראיה שהינה כבילה אך עם זאת בית המשפט כן יהיה רשאי לקבל את תוצאות הבדיקה בתנאים הבאים: התנאי הראשון במידה ושני הצדדים מסכימים בצורה ברורה ומפורשת ומראש לערוך את הבדיקה ואילו התנאי השני במידה ותוצאות הבדיקה הן חד משמעותיות.
ליאת מנדלסון
ליאת מנדלסון
ליאת מנדלסון
מאמרים מאת ליאת מנדלסון
למה לא לרכוש טבעת אירוסין דרך האינטרנט?
היום בעידן האינטרנט הכל נראה פשוט והרבה יותר זמין. אם בעבר לאנשים לא הייתה את האפשרות הכה מזמינה להיכנס אל רשת האינטרנט ובעצם לברר אודות כל מוצר
פורסם בקטגוריה חתונות ומתחתנים בתאריך 19.05.13
מחלת האפילפסיה
אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם היא מחלת הנפילה. מחלת הנפילה מוכרת גם בשמה הנוסף – אפילפסיה. מחלה זו היא למעשה ליקוי שהינו נוירולוגי שנחשב כשכיח מאוד.
פורסם בקטגוריה טיפול בכאב בתאריך 19.06.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
אמיר אברמסון
מי הם הלקוחות של חוקרים פרטיים?
לקוחות מסוגים שונים פונים אל חוקרים פרטיים מתוך מניעים שונים, כאשר המכנה משותף.
נכתב ע"י אמיר אברמסון בקטגוריה חקירות פרטיות בתאריך 15.10.12
אמיר אברמסון
חקירות מקצועיות ומיוחדות כנגד עורכי דין ויועצים
משרד החקירות אמיר אברמסון מבצע חקירות מקצועיות אלו שנים רבות, החקירות דורשות מיומנות רבה , הבנה עמוקה של חוק לשכת עורכי הדין, ויצירתיות רבה.
נכתב ע"י אמיר אברמסון בקטגוריה חקירות פרטיות בתאריך 05.11.12
מעוניינים ליצור קשר עם ליאת מנדלסון? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*