בגידול הילדים מתחילים בשינוי מחשבתי ולא התנהגותי
צפיות: 1317 \\ מילים: 309 \\ פורסם בתאריך: 29.12.15
יש משפט והוא נכון לגבי כל דבר. אם את מאמינה שזה יעבוד – את צודקת. אם את מאמינה שזה לא יעבוד – את גם צודקת. בעצם לא משנה מהי השיטה אלא קודם כל אמונה בסיסית שזה הולך לעזור לך. ולכן אם את חושבת שאין תועלת במאמר הזה – חבל על הזמן שלך ואת יכולה להפסיק כאן.
אם את כן ממשיכה איתי, אני רוצה להסביר לך למה מטפלים במחשבה ולא בהתנהגות. בואי נדון בדוגמה "אימא שנכנסת הביתה אחרי יום עבודה ורואה בלגן בסלון. והיא מתחילה להתעצבן ולצעוק. אחר כך אחרי ההשכבה, היא מרגישה ייסורי מצפון ומחליטה שממחר והלאה לא תצעק על ילדיה בגלל הבלגן בסלון. יום למחרת היא חוזרת הביתה והיא אומרת אני הבטחתי לעצמי לא לצעוק והיא אומרת את זה לעצמה כמה פעמים והכעס עולה מבפנים ולבסוף היא מתפרצת אולי אפילו ביותר צעקות על ילדים כי בנוסף לכעס על הבלגן יש לה גם רגשות אשמה על זה שלא קיימה את מה שהבטיחה". בדוגמה הזאת את יכולה לראות שאימא רוצה לשנות את התנהגותה אך לא מצליחה. וכל פעם שהיא תנסה לעשות זאת שוב ושוב היא תהיה יותר מתוסכלת.
איפה הבעיה?
אם פתרון הבעיה היה דרך ההתנהגות אז בקלות היית יכולה לשנות כל דבר. דמייני לך, את אומרת לעצמך "בפעם הבאה כשילדי יעשה משהו אני אגש אליו, אתן לו חיבוק ונשיקה" – נפלא. בעיה שכך לא קורה. אני רואה ויודעת שהשינוי לא נוצר. מכאן אני מגיעה למסכנה שיש משהו שלא נותן לשינוי להתרחש. מה זה?
וכאן באה שיטת הנ.ל.פי ואומרת שיש המון זכרונות ומהם נוצרים נתיבי חשיבה בלא-מודע שלנו. נגיד, לאותה אישה מהדוגמה, יש נתיב חשיבה בלגן מביא לצעקות,  ולכן הטיפול הוא קודם כל על שינוי מחשבתי זה. רק אחרי שנטפל בנתיב חשיבה וננתק את הקשר שבלגן מביא לצעקות, נוכל לאמץ נתיב חשיבה חדש ומכך גם התנהגות חדשה.
לסיכום, שינוי מחשבתי מאפשר לנו לבחון מחדש את ההתנהגות שלנו ובמידת הצורך לשנות או לשפר אותה. זה נותן לנו זכרון חדש וחיובי, סיפוק מעצמינו והרגשת שליטה בחיינו ובהרגשתינו.
הודיה בכור
הודיה בכור
הודיה בכור
NLP PRACTITIONER, עוזרת לנשים וילדים ע"י גילוי ושחרור של חסמים רגשיים דרך הלא מודע, מנכ"לית עסק "איך להצליח לגדל ילדים באווירה רגועה".
מאמרים מאת הודיה בכור
לא ישנת כל הלילה... טיפים מאיפה את יכולה לקחת כוחות ליום חדש
מאמר מדבר על אימא שמכל סיבה שהיא לא ישנה מספיק בלילה ועכשיו היא צריכה לקום ליום חדש. איזו דרך לבחור – לקום ולהתבאס או לקום ולשמוח. ואיך להגיע לאותה שמחה
פורסם בקטגוריה חינוך ילדים בתאריך 29.12.15
מאמרים נוספים מהקטגוריה
BIM brand it media
חינוך בטכנולוגיה מתקדמת – מצעידים את הדמיון קדימה
משחקי הילדים משולבי אפליקציות אוגמנטד ריאליטי ייעודיות עומדות לשנות את כללי המשח
נכתב ע"י BIM brand it media בקטגוריה חינוך ילדים בתאריך 02.05.16
איתי אדרי
טיפים להצלחה במבחנים באנגלית
מבחנים הם לא עניין של מה בכך. חלק מצליחים במבחנים וחלק פחות. במאמר זה נסקור מספר טיפים חשובים שבעזרתם ניתן להצליח במבחנים באנגלית ובמבחנים אחרים בקלות.
נכתב ע"י איתי אדרי בקטגוריה חינוך ילדים בתאריך 16.01.13
מעוניינים ליצור קשר עם הודיה בכור? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*