בגידול הילדים מתחילים בשינוי מחשבתי ולא התנהגותי
צפיות: 1175 \\ מילים: 309 \\ פורסם בתאריך: 29.12.15
יש משפט והוא נכון לגבי כל דבר. אם את מאמינה שזה יעבוד – את צודקת. אם את מאמינה שזה לא יעבוד – את גם צודקת. בעצם לא משנה מהי השיטה אלא קודם כל אמונה בסיסית שזה הולך לעזור לך. ולכן אם את חושבת שאין תועלת במאמר הזה – חבל על הזמן שלך ואת יכולה להפסיק כאן.
אם את כן ממשיכה איתי, אני רוצה להסביר לך למה מטפלים במחשבה ולא בהתנהגות. בואי נדון בדוגמה "אימא שנכנסת הביתה אחרי יום עבודה ורואה בלגן בסלון. והיא מתחילה להתעצבן ולצעוק. אחר כך אחרי ההשכבה, היא מרגישה ייסורי מצפון ומחליטה שממחר והלאה לא תצעק על ילדיה בגלל הבלגן בסלון. יום למחרת היא חוזרת הביתה והיא אומרת אני הבטחתי לעצמי לא לצעוק והיא אומרת את זה לעצמה כמה פעמים והכעס עולה מבפנים ולבסוף היא מתפרצת אולי אפילו ביותר צעקות על ילדים כי בנוסף לכעס על הבלגן יש לה גם רגשות אשמה על זה שלא קיימה את מה שהבטיחה". בדוגמה הזאת את יכולה לראות שאימא רוצה לשנות את התנהגותה אך לא מצליחה. וכל פעם שהיא תנסה לעשות זאת שוב ושוב היא תהיה יותר מתוסכלת.
איפה הבעיה?
אם פתרון הבעיה היה דרך ההתנהגות אז בקלות היית יכולה לשנות כל דבר. דמייני לך, את אומרת לעצמך "בפעם הבאה כשילדי יעשה משהו אני אגש אליו, אתן לו חיבוק ונשיקה" – נפלא. בעיה שכך לא קורה. אני רואה ויודעת שהשינוי לא נוצר. מכאן אני מגיעה למסכנה שיש משהו שלא נותן לשינוי להתרחש. מה זה?
וכאן באה שיטת הנ.ל.פי ואומרת שיש המון זכרונות ומהם נוצרים נתיבי חשיבה בלא-מודע שלנו. נגיד, לאותה אישה מהדוגמה, יש נתיב חשיבה בלגן מביא לצעקות,  ולכן הטיפול הוא קודם כל על שינוי מחשבתי זה. רק אחרי שנטפל בנתיב חשיבה וננתק את הקשר שבלגן מביא לצעקות, נוכל לאמץ נתיב חשיבה חדש ומכך גם התנהגות חדשה.
לסיכום, שינוי מחשבתי מאפשר לנו לבחון מחדש את ההתנהגות שלנו ובמידת הצורך לשנות או לשפר אותה. זה נותן לנו זכרון חדש וחיובי, סיפוק מעצמינו והרגשת שליטה בחיינו ובהרגשתינו.
הודיה בכור
הודיה בכור
הודיה בכור
NLP PRACTITIONER, עוזרת לנשים וילדים ע"י גילוי ושחרור של חסמים רגשיים דרך הלא מודע, מנכ"לית עסק "איך להצליח לגדל ילדים באווירה רגועה".
מאמרים מאת הודיה בכור
ילדך מפריע בבית הספר ואת כבר לא יודעת מה לעשות
מאמר על גידול ילדים שלא מסתדרים בבית הספר. על כך שילדים לפעמים מעדיפים יחס שלילי. מאמר כולל שני טיפים מה עושים במצב הזה.
פורסם בקטגוריה חינוך ילדים בתאריך 29.12.15
מאמרים נוספים מהקטגוריה
אביבה סרור בייגל
ההיגיון שמאחורי המספרים
"אמריקה במספרים" – שם של תוכנית שרצה בימים אלו בערוץ המדע. בתוכנית מופיע זוג תאומים וכפי שהם מציגים את עצמם במספרים ביצית אחת שני ילדים...!
נכתב ע"י אביבה סרור בייגל בקטגוריה חינוך ילדים בתאריך 28.03.13
דוד דרומר
חוויית השבוע שלי
"חוויית השבוע" הינו עלון שבועי חינוכי - ערכי נושא פרסים,הכולל מידע בנושא "פרשת השבוע" והפעלה חווייתית לכל המשפחה.
נכתב ע"י דוד דרומר בקטגוריה חינוך ילדים בתאריך 31.05.14
מעוניינים ליצור קשר עם הודיה בכור? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*