בגדו בכם ?
צפיות: 1505 \\ מילים: 421 \\ פורסם בתאריך: 29.12.15

חוויתם בגידה.אתם פגועים וכואבים. מרגישים שהשמיים נפלו עליכם, שהקרקע נשמטת מתחת לרגלים. חשים מושפלים, חסרי ערך עצמי, מיחסים  לעצמכם  את האשמה, מתעורר בכם רצון לנקום תוך כדי רגשות כעס רב.
עולות בך תהיות ושאלות רבות: מה גרם לכך,  מי אשם, האם תמיד נבגדתי והייתי במקום השני בלבד, מה יהיה על הזוגיות, הילדים, הבית.  בעקבות הבגידה של  אחד מבני הזוג אתם מאבדים את האמון בו וקשה לכם לאסוף את השברים ולהתרומם.
לאחר ההלם הראשוני, הנטייה היא להתנקם בבן הזוג הבוגד מבלי לקחת בחשבון את כל ההשלכות שיש לצעד זה עליכם ועל הקרובים לכם ביותר.עולה האפשרות של גירושין. אך צריך לזכור ו כי הליך כזה הינו כואב ומורכב. ותמיד ונשאלת השאלה האם פירוק המשפחה הינו הפתרון הנכון למצב של בגידה?

איבוד אמון והשלכותיו
כאשר מאבדים את האמון בכל הדברים שהאמנת בהם בעבר, כאשר אין אמון בין בני זוג עולות שאלות רבות על נאמנות, על אמירת האמת ועל אמון.
חוסר אמון משפיע על מערכת היחסים והזוגיות במישורים רבים. הוא מחבל באינטימיות, וכשהאינטימיות נעלמת בני הזוג מתחילים להתרחק אחד מהשני והקשר ביניהם מתרופף.
חוסר האמון מפחית את התשוקה – קשה להימשך לאדם שאינך יכול לתת בו אמון. תחושת החרדה שמתעוררת בעקבות חוסר האמון ועמידה תמידית על המשמר –תחושות שמפריעות בתפקוד המיני.
חוסר האמון מחליש גם את המחויבות שלכם זה לזה – כשאינכם נותנים אמון עולות מחשבות על פרידה או גירושין לעיתים קרובות.
חוסר האמון גורם לכם להתעלם מהצדדים הטובים הקיימים במערכת היחסים שלכם.

מה עושים כדי לעורר את האמון מחדש?
• שלב ראשון – הסכמה של בני הזוג ונכונות לעבוד על הקשר שלהם ולשקם את חיי הנישואים.
• לקחת בחשבון ולהיות מודעים ומוכנים לכך שבתקופה הקרובה עלול הקשר ביניכם להיות שלילי ומתוח. בן הזוג הנבגד מרבה בשאלות ובבקשות פרטים על הרומן שנוהל, בעוד שבן הזוג הבוגד חושש לספק פרטים, שמא ייפגע בן הזוג הנבגד.
• רצונו של בן הזוג הנבגד בשיקום הנישואין מתערבב עם רצונו להעניש את הבוגד, ולעומתו, לצד הבוגד יש נטייה להפחית במידת העונש שהוא אמור לספוג ולכן אסור על בן הזוג הבוגד להפחית במידת העונש שהוא אמור לספוג, בהשוואה למידה אותה מחשיב בן הזוג הנבגד כמספקת.
• מומלץ לבני הזוג לקבוע זמנים קבועים ל"שאלות ותשובות" הנוגעות ברומן שנוהל ע"י בן הזוג הבוגד ולתחום אותם בזמן. יש לתת לבן הזוג הנבגד את האפשרות להחליט לגבי מידת התכיפות שבה יתנהלו השיחות.
• שני בני הזוג צריכים לקחת אחריות על מצב  הזוגיות שלהם ולעשות ככל שניתן על מנת לשפרה.
• עליהם לדון בבעיה שגרמה מלכתחילה בצורך לבגוד ולעשות מאמצים לשפר אותה, כך שבן הזוג הנבגד יחוש אמון רב יותר.
• זכרו שאמון נרכש לאט ולכן היו סבלניים.
• במידה ואינכם מצליחים לעבוד על שיפור הזוגיות או להביאה למקום טוב כבעבר היעזרו בגורם מקצועי שיראה לכם את הדרך ויקנה לכם כלים להתמודדות נכונה.
רחל מזרב
רחל מזרב
רחל מזרב -מאמנת להצלחה בזוגיות

טלפון: 054-3454896

אימייל: 21.rachel@gmail.com
מאמרים נוספים מהקטגוריה
מאיה אהרונוביץ
טעויות בהקמת פרופיל באתר הכרויות
איך להימנע מטעויות נפוצות כאשר כותבים פרופיל לאתר הכרויות
נכתב ע"י מאיה אהרונוביץ בקטגוריה אימון לזוגיות בתאריך 09.01.14
מעוניינים ליצור קשר עם רחל מזרב? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*