אימוץ גורי כלבים: כמה טיפים חשובים
צפיות: 1824 \\ מילים: 398 \\ פורסם בתאריך: 11.11.12
ההחלטה לאמץ גור כלבים דורשת אחריות ומחויבות מצדכם ועל כן חשוב שתבררו עם עצמכם אם אתם באמת מוכנים לאימוץ גור על כל המשתמע מכך . גור כלבים ידרוש מכם זמן, סבלנות והשקעה כספית. לפני שאתם בוחרים גור כלב קטנטן, כדאי מאד לחשוב גם על הגודל שהגור עתיד להגיע עליו בבגרות. כלבים רבים ננטשים לאחר שהגור מגיע לממדים גדולים ממה שבעליהם ציפו לו.

החלטתם לאמץ והכלבלב מגיע הביתה - מה עושים עכשיו? ריכזנו עבורכם כמה טיפים חשובים:

1. כדי להגן על חייו של הגור אין להוציא מן הבית עד לזמן בו קיבל חיסון משושה שני. חיסון משושה מגן מפני מחלות גורים מסוכנות ומפני חשיפה ממחלות של כלבים אחרים שאינם מחוסנים.

2. חינוך הגור לצרכים: מדובר בתורה שלמה המורכבת משלבים רבים, אבל כאן ניתן לכם טיפ חשוב שכדאי שתזכרו: ככל שתטיילו עם הגור לעיתים תכופות יותר כל הוא ילמד מהר יותר לעשות את צרכיו מחוץ לבית. אם הכלבלב שלנו עשה את צרכיו בבית –כעס וצעקות לא יעזרו. בניגוד למה שנהוג לחשוב-  גור כלבים אינו יכול לקשר בין  מעשיו לכעס. מה שכן יכול לעזור הוא פידבק  חיובי מצדכם: תנו לגור חיזוק חיובי כמו חטיף טעים ברגע שעשה את הצרכים בחוץ .

3. דברו לגור בשפה אחת: חשוב שכל בני המשפחה ידברו אל הגור באותה שפה. דברו אל הגור באותם מונחים כמו "לא" או "אסור" אך לא בשניהם.
4. אנו שוב מזכירים לכם - אימוץ גורי כלבים דומה מאד להבאת תינוק הביתה. מה שחשוב מאד אם כן הוא להקדיש זמן לגירויים ומשחקים. השאירו לגור  עצם ללעיסה או צעצועים בסביבה שלו והגדירו לו מה הם הצעצועים שלו. אם הוא לועס פריט  שאינו שלו אמרו "לא", קחו את הפריט ותנו לו במקום את הצעצוע שלו.

5. חשוב לחשוף את הגור לגירויים סביבתיים - מרגע שהגור שאימצתם מחוסן לפחות בשני חיסוני משושה דאגו לחשוף אותו לכמה שיותר גירויים. בצורה זאת ילמד הגור להתמודד עם מצבים חדשים ומשתנים ויכיר את סביבתו טוב יותר ומהר יותר.

6. חשוב מאד לזכור כי כל גור כלבים באשר הוא זקוק להוצאת אנרגיות. מתוך שלושה-ארבעה טיולים ביום, הקדישו לפחות טיול אחד גם למשחק בגינת הכלבים או בפארק לצורך פריקת אנרגיות.

זכרו לבסוף שהגור הקטנטן שזה עתה אימצתם הוא בן משפחה לכל דבר ומגיע לו להזדקן אצלכם בכבוד. ברגע שאתם מאמצים אותו לחיק משפחתכם אתם לוקחים עליו אחריות לטוב ולרע - אל תאכזבו אותו. הכלב בתמורה יעניק לכם אהבה ללא תנאים והיו בטוחים שלא משנה איך אתם נראים ומרגישים, מישהו תמיד ישמח כשתחזרו הביתה. 

אם אתם מעוניינים לאמץ כלב אנו מזמינים אתכם לבקר באתר שלנו יד 4 - המאגר הארצי של כלבים לאימוץ
אודליה נתן
אודליה נתן
מנהלת קמפיינים בגוגל אדוורדס. בעלת ניסיון בניהול קמפיינים בינלאומיים ומקומיים בנישות רבות ומגוונות. שיווק מכוון תוצאות.
מאמרים מאת אודליה נתן
פיקוח שכר דירה ומה ניתן לעשות?
מחאת האוהלים של קיץ 2011, נשאה את דגל יוקר המחיה ועסקה לא מעט במחירי הדיור הגואים ובקושי לקנות או לשכור דירה במדינת ישראל.
פורסם בקטגוריה מיסוי מקרקעין בתאריך 11.05.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
לירון שרוני
תוכי קקדו קוקטיל
ביקור בבית התוכים מביא אותנו להבין במהרה שהתוכי הוא עוף בעל מינים רבים. במאמר זה נכיר חלק מאותם מינים שנמצאים וגדלים בבית התוכים
נכתב ע"י לירון שרוני בקטגוריה חיות בית בתאריך 03.02.14
eli levy
מה כדאי לדעת לפני שמאמצים גור?
בחנויות רבות שמוכרות גורים ניתן לקבל אינפורמציה לגבי גידול גורים. מגדלי הגורים או אלה מביניכם ששוקלים לאמץ גור, את כל מה שעליכם לדעת או לרכוש.
נכתב ע"י eli levy בקטגוריה חיות בית בתאריך 21.04.13
מעוניינים ליצור קשר עם אודליה נתן? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*