אילו עורכי דין מחפשים דרך האינטרנט?
צפיות: 1670 \\ מילים: 366 \\ פורסם בתאריך: 14.05.13
לפני כניסתו של עידן האינטרנט לחיינו, לקוחות חיפשו עורכי דין שייצגו אותם באחת משתי דרכים אפשריות: חיפוש ידני של עורכי הדין מתוך רשימות האינדקס של דפי זהב או המלצות מפה לאוזן. כיום, כשמדובר באחד מהמקצועות החופשיים הפופולאריים בישראל, קיים קושי לאתר את עורך הדין המתאים באמצעות השיטות המסורתיות יותר ולכן לקוחות מקפידים לערוך מחקר מעמיק ברשת לפני הבחירה באיש המקצוע המתאים.

מדוע דווקא באינטרנט?

במציאות שבה כמות עורכי הדין בישראל עומדת על למעלה מ-63 אלף איש וכשיש עורך דין על כל 183 תושבים בישראל- לחפש שמות רנדומאליים של אנשי מקצוע בדפי זהב הוא פתרון לא פרקטי. הכמות המאסיבית הזו של עורכי הדין יצרה מבחר של נותני שירות ברמות איכות משתנות ולכן גם אם מצאנו בדפי זהב עורך דין שברמה הטכנית נראה מתאים (מאותה עיר מגורים, עוסק בתחום הנדרש), הרי אין בכך כדי להעיד על טיב שירותיו.

גם המלצות מפה לאוזן נחשבות לבעייתיות בימינו, גם מפני שרוב הלקוחות אינם נלהבים לחלוק המלצות או לחפש אותן בפומבי במטרה לשמור על פרטיותם וגם משום שהמלצה מפי אדם אחד לא בהכרח מייצגת את איכות שירותיו של עורך הדין, אלא רק את מידת הצלחתו בתיק הספציפי. לדגום עורך דין על בסיס מספר המלצות מפה לאוזן היא משימה כמעט בלתי אפשרית.

כאן בדיוק האינטרנט מתגלה כיעיל יותר ביחס ליתר השיטות הקיימות: הוא מאפשר לבצע חיפוש דיסקרטי, מבלי לחשוף פרטים רגישים בפני אנשים מוכרים והוא מאפשר איסוף המלצות וחוות דעת בקרב מגוון לקוחות, כך שמתקבלת תמונת מצב ברורה יותר.

אילו עורכי דין מחפשים באינטרנט?

סוגי ההתמחויות שמחפשים כיום לקוחות פוטנציאליים ברשת הן בדרך כלל אלו שרלוונטיות לחיי היום יום שלנו ומעסיקות את רובנו. לדוגמא: כששיעור הגירושין בארץ גבוה כל כך, אין זה מפתיע שלקוחות רבים מחפשים עורכי דין לענייני גירושין ברשת.

המודעות המתפתחת לענייני עבודה בארץ גרמה לכך שעובדים מודעים יותר לזכויותיהם ולא מוכנים שיפרו להם אותן. אותה מודעות גם מאפשרת לעורכי דין המתמחים בסוגיות כמו פיצויים, דמי לידה ופיטורין- לאסוף לקוחות רבים המרגישים כי זכויותיהם נפגעו- באמצעות הרשת.

עוד תחום שבזכותו עורכי דין מקבלים פניות רבות הוא תחום שהתפתח בעיקר מהאינטרנט עצמו ועוסק בכל מה שנוגע להוצאת דיבה ולשון הרע. האינטרנט נחשב כיום לכלי פרוץ בכל הנוגע ללשון הרע, הרי כל אחד יכול בכל רגע נתון להוציא את דיבתו של האחר באמצעות הרשת. לכן אין זה מפתיע שעורכי דין המטפלים בתחום שפרץ באמצעות הרשת- מצליחים לאסוף דרכה גם לקוחות רבים.
Martindale עורכי דין
Martindale עורכי דין
Martindale ישראל הינו המדריך המוביל בישראל לאיתור וחיפוש עורכי דין בכל תחומי המשפט. באמצעות האתר ניתן לחפש עורך דין לפי מיקום, התמחות, שפות ועוד.
מאמרים מאת Martindale עורכי דין
כיצד בוחרים עורך דין מקצועי?
הרבה מאוד משרדים לעריכת דין ועורכי דין עצמאיים מציעים את שירותיהם המשפטיים. איך בוחרים מתוך כל השפע הזה?
פורסם בקטגוריה ייעוץ משפטי בתאריך 06.11.12
עורכי דין המתמחים במגזר החקלאי
צורות ההתיישבות הייחודיות לישראל - מושבים וקיבוצים - מצריכות גם התמחות משפטית מקצועית ייחודית בתחום המשולב של המגזר החקלאי-מושבי והתחום המסחרי-עסקי.
פורסם בקטגוריה דיני מקרקעין בתאריך 05.11.12
מאמרים נוספים מהקטגוריה
עמיחי ויינברגר
על הסיכויים והסיכונים בתביעות ייצוגיות נגד רשויות מקומיות
כל מה שצריך לדעת על הליך התביעה הייצוגית כנגד הרשויות המקומיות, יחודו ותוצאותיו, לאור גדילת השימוש בה ככלי להסדרת התנהלות הרשות אל מול תושביה.
נכתב ע"י עמיחי ויינברגר בקטגוריה ייעוץ משפטי בתאריך 18.06.14
גולן שחר
כיצד בוחרים נוטריון?
כל מה שרציתם לדעת על שרותים נוטריונים ועלויות הנוטריון בישראל
נכתב ע"י גולן שחר בקטגוריה ייעוץ משפטי בתאריך 31.01.15
מעוניינים ליצור קשר עם Martindale עורכי דין? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*