איך לסדר לעצמכם ראיון עבודה בתחום החינוך?
צפיות: 1262 \\ מילים: 326 \\ פורסם בתאריך: 25.07.16
תהליך חיפוש העבודה יכול להיות מאוד מייגע. אנחנו יכולים להכנס לתקופה קשה, בה אנחנו נמצאים בחוסר וודאות ולא בדיוק יודעים כיצד לצאת ממנו. ברור לנו שמה שאנחנו צריכים זו עבודה, אבל לפעמים לא יודעים כיצד למצוא אותה.

מה צריך לעשות כדי לזרז את התהליך הזה ולסדר לעצמנו ראיון עבודה מהר?

אנחנו מנסים לסדר את ראיון העבודה בהקדם מאחר והראיון הוא כלי שלנו לשווק את עצמנו. אם נגיע ל-3 ראיונות, ואנחנו נדע להתראיין בצורה טובה, והתפקיד מתאים לנו מבחינת הכישורים (כלומר אנחנו לא מתחת לרמה ולא מעל הרמה של התפקיד) אז אין סיבה שלא נמצא עבודה חדשה. הראיון תלוי כמובן גם בכימיה עם המראיין ולכן הצבתי יעד של 1 מתוך 3. במידה ולא התקבלנו ל-3 ראיונות מתוך 3 כדאי לבחון מה אנחנו עושים לא בסדר.

ועכשיו, היעד שלנו הוא ראיון עבודה.

נכין לעצמו קורות חיים בצורה טובה (ניתן להתייעץ עם חברים או לראות דוגמאות באינטרנט) - קורות החיים צריכים להיות קלילים, לא ארוכים או קצרים מידי. המעסיק עובר על קורות החיים בתוך 10 עד 30 שניות ולכן אם תאריכו מידי - אכלתם אותה. רוצים דוגמאות לקורות חיים? חפשו באתר דרושים בחינוך.

לאחר מכן - נבקש מכתבי המלצה מכל מי שאנחנו יכולים שהיה המעסיק שלנו. בתחום הזה זה יכול להיות גם הורים שעשינו להם בייביסיטר. 

עכשיו כשיש לנו קורות חיים מסודרים ומכתבי המלצה - נתחיל לכוון ל-3 התפקידים שהכי מתאימים לנו לדעתנו - ולשם נחתור. רשימה של תפקידים בתחום החינוך ניתן למצוא באתר דרושים בחינוך.

נאתר את המעסיקים הרלוונטיים שיש להם תפקידים דומים להציע לנו – ונשלח להם קורות חיים. נבדוק את המשרות שיש להם (באתר האינטרנט למשל) ונבין האם יש כיוון להתקדמות. אפשר לחפש מעסיקים באתר דרושים בחינוך.

כמו כן – השיטה הכי טובה, זה להתקשר, להציג את עצמכם, לציין שיש לכם קורות חיים ומכתבי המלצה ולבקש ראיון עבודה. גם אם אין משרה פתוחה, אם תתראיינו טוב, ולמעסיק יש משרות רלוונטיות – אולי תקבלו הצעה מעניינת. גם אם זה לא יהיה מיידי – אולי זה יהיה בעוד שבוע או חודש. אבל עדיין הגדלתם את הסיכויים שלכם. המעסיקים אוהבים יוזמה ומי שיוזם – מצליח.
אז – שיהיה בהצלחה!
ירון כהן
ירון כהן
ירון כהן, 30, הוא יועץ עסקי וארגוני וכמו כן מלווה מחפשי עבודה בתחום הקריירה והשמה בחינוך.
ירון כותב מאמרים באתר דרושים בחינוך.
מאמרים נוספים מהקטגוריה
עדי שגב
כרכזת לרכזת zoo לא רק עבודה
המאמר מדבר על נקודת המבט של המראיין במעמד הראיון הטלפוני, התהליך הראשוני לתהליך כניסה לעבודה!
נכתב ע"י עדי שגב בקטגוריה ראיון עבודה בתאריך 14.02.16
מעוניינים ליצור קשר עם ירון כהן? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*