אחיות פרטיות בבתי חולים
צפיות: 1581 \\ מילים: 300 \\ פורסם בתאריך: 16.09.13
אחיות פרטיות בבתי חולים

כשבן משפחה שלנו נמצא במצוקה בריאותית ומאושפז בבית החולים, חשוב לנו להיות לצידו ברגעים הקשים, אך לעיתים נבצר מאיתנו להיות לצידו 24 שעות ביממה ולכן קיימים שירותים של אחיות פרטיות שמגיעות למשמרות בוקר/לילה על מנת להיות לצד המטופל, לוודא כי הוא מקבל את הטיפול הראוי ולדווח במידה וחלה החמרה במצבו.

חשוב לוודא לפני שמזמינים אחות פרטית
1. לקבלת הסיוע המקצועי ביותר, מומלץ לשכור אחות בעלת ניסיון. את יכולותיה ניתן לבדוק מראש בשיחת טלפון שתבטיח כי היא עבדה גם בבתי החולים בארץ, במחלקות שונות, והיא בעלת ידע רפואי ומקצועי.
2. אם אתם זקוקים לאחות פרטית לתקופה ממושכת רצוי לוודא מראש את פניותה של אותה אחות, על מנת שהמטופל לא יצטרך להסתגל שוב ושוב לאחיות שונות.
3. יש לשים לב כי אחות מוסמכת עולה יותר ממטפלת רגילה, אך כשמדובר בבריאות ובביטחון של אדם הזקוק לסיוע והשגחה של אחות, אין ספק שכאשר תהיה אחות צמודה למטופל תוכלו לישון רגועים יותר. עם זאת, חשוב לקבל מחירים, תנאים והמלצות לפחות משתי חברות מהתחום ורק לאחר מכן לקבל החלטה.
4. החזרים מקופות החולים: מטופלים בבית חולים לאחר ניתוח זכאים לקבל החזר כספי מקופת החולים שלהם - זאת רק לאחר שיספקו חשבונית מס/קבלה של אחות מוסמכת עבור השמירה.

שמירה פרטית בבית חולים
שמירה פרטית בבית חולים נחוצה למטופלים שנמצאים לאחר ניתוח או למטופלים המאושפזים מכל סיבה אחרת.
יש לציין כי בכל בתי החולים חל איסור לתת כל שירות הקשור להתערבות רפואית כגון מתן תרופות, הזזה ו/או הקמה מהמיטה כשאין אישור אחות אחראית. תפקידה של האחות במקרה של שמירה פרטית בבית החולים הוא להשגיח על המטופל ולדאוג לכל צרכיו האישיים, לבחון את מצבו הרפואי ולקרוא לסיוע של הצוות הרפואי במידת הצורך.
החזרים כספיים על שירותי אחיות מוסמכות למטופלים שעברו ניתוח
מטופלים לאחר ניתוח שנמצאים באישפוז בבית החולים לצורך התאוששות, זכאים מטעם קופות החולים לשירות אחות פרטית. השרות מוכר על ידי כל קופות החולים, ומבוטחים זכאים להחזרים בגובה מסוים בעבור קבלת השירות לתקופת זמן מוגדרת וקבועה.
ראיסה דזיאנשוילי
ראיסה דזיאנשוילי
מאת: ראיסה דזיאנשוילי
אחות מוסמכת בבית חולים איכילוב
ומייסדת חברת "אחיות שרותי רפואה פרטית"
www.thenurses.co.il
מאמרים מאת ראיסה דזיאנשוילי
סוגי תחבושות לחבישה
תחבושות נועדו למנוע זיהום פצעים חיצוניים ולסייע בתהליך ההגלדה והריפוי. למניעת תזוזת התחבושות משתמשים באגד. מאמר זה יסביר על סוגי החבישות השונות.
פורסם בקטגוריה שיקום והידרותרפיה בתאריך 03.10.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
מעוניינים ליצור קשר עם ראיסה דזיאנשוילי? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*