אופניים, ספורט וכושר
צפיות: 1440 \\ מילים: 335 \\ פורסם בתאריך: 23.03.15
אופניים, ספורט וכושר
עבור רבים הרכיבה על אופניים היא רק תחביב או אמצעי ניוד, אך למעשה מדובר גם בדרך נפלאה לתחזק כושר גופני ולשמור על הבריאות. רק לא בבת אחת. אם החלטתם שאתם מתחילים להתאמן ברצינות, ואם כבר יש ברשותכם ציוד מתאים, המאמר הזה הוא בדיוק עבורכם. 

אל תצפו תוך חודש להיות מוכנים למירוצים ארוכים, אך עם קצת נחישות והתמדה, אתם תרגישו את השיפור מדי יום ומדי אימון. התחילו בהדרגה, התאמנו בהתאם למה שהגוף שלכם יכול להתמודד איתו. אם הכאב בלתי נסבל, אל תתעלמו מכך. אפשר ואף מומלץ להתייעץ עם מאמן כושר להתאמת תכנית אימונים אישית.
בנוסף, חשוב לזכור שרכיבה מצריכה סיבולת לב-ריאה, אך גם שרירים חזקים. דאגו לאמן שרירים אלה ולאפשר להם הרפייה בתום אימון מפרך.
אם אפשר, כדאי ומומלץ להתאמן עם אדם נוסף או קבוצה. הקבוצה תומכת ומחזקת והופכת את האימונים לכיפיים יותר. למעשה, אולי הם יפסיקו להיות "אימונים" ויהפכו להיות פעילות כיפית שאתם עושים X פעמים בשבוע.

עם השיפור, תוכלו לבחון מסלולי רכיבה שונים, בדרגות קושי משתנות. רכיבת שטח, למשל, יכולה להיות קלה יחסית או מאתגרת ביותר. קראו על המסלולים השונים והצטרפו לקבוצות רכיבה. כך תחוו מסלולים חדשים ותימנעו מסכנות של חוסר היכרות עם תוואי השטח. אך, הפעילו שיקול דעת, במיוחד כאשר רטוב והאדמה מחליקה מבין רגליכם, וגם כשחם ויבש והגוף מסתכן בהתייבשות. השתדלו לרכוב בשעות האור המוקדמות בבוקר ועם קבוצה מקצועית ומיומנת. 

תיזהרו מאימון יתר ותשישות של השרירים. אין צורך להתחיל מאימונים של שעות ארוכות, 3-4 פעמים בשבוע, לשעה-שעה וחצי כל פעם זה מספיק לשיפור הכושר באופן ניכר. כשאתם עייפים, קחו הפסקה ותנו לגוף, כאשר זה מרגיש טוב, תתנו פוש נוסף. בסופו של יום – האימון אמור לגרום לכם להרגיש טוב. כמו כן, כדאי לזכור שגם זמן ההתאוששות חשוב לגוף ומסייע לו להחזיר לעצמו את שאבד ולהתחזק.

בתחילת האימון, תתחילו ממהירות איטית ובסוף האימון, דאגו לבצע מתיחות במשך רבע שעה-עשרים דקות כשהשרירים עדיין חמים והגמישות טובה. המתיחות הללו בתחום האימון מסייעות לשרירים שלכם להתאושש. אם אתם מרגישים כאבים, יש לבדוק אותם. ההבדל בין תשישות השריר לבין שחיקה או פציעה הוא דק, אל תתעלמו ממה שהגוף מאותת לכם!

אל תשכחו לבחור אופני שטח מתאימות, ללבוש ציוד הגנה ולהנות לאורך הדרך!
תגיות: אופני שטח
מאמרים מאת anat AMAR
רכיבה מקצועית - הדרך המהירה להיכנס לכושר
למה לא להפוך את הרכיבה לפעילות ספורטיבית אינטנסיבית?
פורסם בקטגוריה כלי רכב אחר בתאריך 19.05.15
מאמרים נוספים מהקטגוריה
פבל פשחודוב
קרוספיט - תזונה והאם נכון להתאמן עד עילפון?
אם אתם רוצים להגיע לשיפור בכושר גופני – תהיו ממושמעים!rnצעד ראשון – לא לפספס אימונים.rnצעד שני – תזונה נכונה.rnשילוב שמוביל לתוצאות!rnהגוף והשרירים שלנו – זה מה
נכתב ע"י פבל פשחודוב בקטגוריה ענפי ספורט בתאריך 29.12.15
בועז גולן
גלישת גלים בתל אביב
גלישת גלים בתל אביב - מחפשים כיצד לרענן את השגרה שלכם? קצת אקסטרים יענה לכם בדיוק על הצורך הזה באמצעות ספורט אתגרי מופלא ומהנה – גלישה מקצועית! אם גם אתם רוצים
נכתב ע"י בועז גולן בקטגוריה ענפי ספורט בתאריך 19.05.15
מעוניינים ליצור קשר עם anat AMAR? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*