אבנר הייזלר מציג: נפגעתם בתאונות עבודה – מהן הזכויות המגיעות לכם?
צפיות: 1458 \\ מילים: 391 \\ פורסם בתאריך: 27.08.14
תאונת עבודה היא תאונה המתרחשת במקום העבודה או בדרך אליה ובחזרה ממנה. גם אם נפצעתם בעת שליחות מטעם העבודה, תוגדרו כנפגעי תאונת עבודה. מר אבנר הייזלר, מומחה בתחום מימוש זכויות רפואיות, מסביר כי כל מי שנפצע בתאונת עבודה זכאי לפיצויים, לגמלות ולהטבות נוספות מהביטוח הלאומי או מחברת ביטוח פרטית שבה היה מבוטח.

מימוש זכיות - מהן הזכויות המגיעות לנפגעי תאונת עבודה?
כל עובד שנפגע בתאונת עבודה זכאי לדמי פגיעה. דמי פגיעה הם תשלום חד פעמי המהווה פיצוי על ההיעדרות הזמנית מהעבודה, לאחר התאונה, ועל אובדן כושר ההשתכרות הזמני.

אם הותירה התאונה נכות או פגיעה לצמיתות בגופו או בנפשו של העובד, הוא זכאי לקבל קצבת נכות קבועה מטעם הביטוח הלאומי. הדרך לקבלת קצבת הנכות עוברת דרך ועדה רפואית מטעם הביטוח הלאומי. בהתאם לאבחון הרפואי תקבע הוועדה את חוסר התפקוד של הנפגע ותקבע לו אחוזי נכות. קצבת הנכות נקבעת לפי גובה אחוזי הנכות שקבעה הוועדה. ככל שאחוזי הנכות גבוהים יותר, כך תהיו זכאים לגמלה גבוהה יותר ולהטבות נוספות.

הוועדה הרפואית היא הגורם הקובע את אחוזי הנכות ובהתאם את גובה קצבת הנכות שתקבלו כל חודש. חשוב להגיע מוכנים אל הוועדה ומצוידים בכל המסמכים הרפואיים הנדרשים. חשוב להגיע אל הוועדה מוכנים וממוקדים, הזמן שלכם קצר ויקר. אם אתם מתרגשים ולא מסוגלים להתרכז, אתם יכולים להכין מסמך כתוב בבית ולבקש להקריא אותו לפני חברי הוועדה.

מחלת מקצוע, מסביר מר אבנר הייזלר, נחשבת גם היא לתאונת עבודה ומזכה את הלוקים בה לקצבה והטבות נוספות. מחלת מקצוע היא מחלה שבה לקה העובד כתוצאה מתנאי עבודה לקויים או מחשיפה לחומרים מסוכנים. לביטוח הלאומי יש רשימה סגורה של מחלות מקצוע. כדי לקבל פיצויים והכרה כנכה בשל מחלת מקצוע חייבים להתקיים שני תנאים. האחד, על המחלה להופיע ברשימת המחלות של הביטוח הלאומי, והשני יש להוכיח קשר בין התפרצות המחלה לבין תנאי העבודה.

אם כתוצאה מתאונת העבודה או ממחלת המקצוע נפטר העובד, בני המשפחה התלויים בעובד, האישה, הילדים ולפעמים גם ההורים, יהיו זכאים לקבל קצבה בהתאם לתנאים של הביטוח הלאומי.

אם היה העובד מבוטח בחברת ביטוח פרטית, הוא זכאי לקבל פיצויים כספיים מחברת הביטוח בהתאם לתנאי הפוליסה שאותה הוא רכש.

גם החברות הביטוח הפרטיות וגם המוסד לביטוח לאומי אינם ששים לשלם כספים. מר אבנר הייזלר טוען כי במקרים רבים החברות הנ"ל לא יפרטו באוזניכם את כל ההטבות, הקצבאות והכספים שלהם אתם זכאים. זו הסיבה שכדאי לפנות אל החברות והארגונים העוסקים בתחום מימוש זכויות רפואיות. נכון זה כרוך בתשלום של שכר טרחה, אך בדרך כלל התשלום וההשקעה משתלמים. בעזרתם תוכלו למרב את הזכויות שלכם ולקבל כספים רבים המגיעים לכם לפי החוק.
אליחי רובין
אליחי רובין
המאמר באדיבות קידום כהלכה, המתמחה בפתרונות שיווק ומיתוג באינטרנט - www.do-seo.co.il
מאמרים מאת אליחי רובין
תחומי השירות של Goodeal
Goodeal הינו אתר אינטרנט שהוקם, יוסד ומנוהל על ידי חברת איכות לצרכן
פורסם בקטגוריה מיתוג אישי בתאריך 18.03.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
Martindale עורכי דין
כיצד בוחרים עורך דין מקצועי?
הרבה מאוד משרדים לעריכת דין ועורכי דין עצמאיים מציעים את שירותיהם המשפטיים. איך בוחרים מתוך כל השפע הזה?
נכתב ע"י Martindale עורכי דין בקטגוריה ייעוץ משפטי בתאריך 06.11.12
Martindale עורכי דין
Martindale - המדריך המוביל לבחירת עורכי דין בישראל
ריבוי אנשי מקצוע בכל קטגוריה בתחום המשפטים, הפך את משימת איתור עורך הדין למורכבת ולכן רובנו פונים לרשת האינטרנט על מנת לאתר את המידע הרלוונטי אודות עורכי הדין.
נכתב ע"י Martindale עורכי דין בקטגוריה ייעוץ משפטי בתאריך 02.11.12
מעוניינים ליצור קשר עם אליחי רובין? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*