אבחון פסיכולוגי לילדים
צפיות: 1387 \\ מילים: 322 \\ פורסם בתאריך: 13.10.15
כל ילד הוא מיוחד וייחודי ובעל צרכים וקשיים האופייניים לו. לפעמים ילדים סובלים מקשיים ומצוקות המונעים מהם למצות את מירב הפוטנציאל שלהם ולהשתלב בצורה תקינה במסגרת הלימודית והחברתית. קושי להצליח כמו כולם פוגעים בבטחון העצמי של הילד וגורמים לו לרגשי נחיתות העשויים להשפיע על ההתפתחות שלו גם בברגות. על מנת לקדם את הישגיו של הילד במישורים השונים מומלץ לבצע קודם אבחון פסיכולוגי על מנת לבדוק האם הילד זקוק לטיפול, ואם כן לאיזה סוג טיפול. קיימים מספר סוגים שונים של אבחונים פסיכולוגים, כשכל אחד מהם מאפשר לאבחן בעיה שונה ולמקד את הטיפול לצרכי הילד. 

סוגי האבחון העיקריים והנפוצים ביותר הנמצאים בשימוש של פסיכולוגים ואנשי מקצוע הם:

אבחון פסיכולוגי - אבחון זה בודק את קיומם של גורמים רגשיים הגורמים למצוקה נפשית לילד ומשפיעים על תפקודו. האבחון עושה שימוש בכלים ובבדיקות המותאמות לילדים, הכוללות: מבחן אינטלגנציה, מבחן ציור ומבחנים השלכתיים. תוצאות האבחון יאפשרו להתאים לילד את הטיפול הרגשי המתאים לו ביותר. 

אבחון דידקטי - אבחון הבודק את יכולותיו של הילד במישור הלימודי. האבחון בודק את כישורי הכתיבה, הקריאה והבנת הנקרא. המבחן מאפשר לבדוק גם האם יש גורמים נוספים הפוגעים בתפקוד הילד, כגוןהיפרקטיביות, בעיות קשב וריכוז ודיסלקציה. הטיפול יתמקד בהקניית כלים שימושיים שיאפשרו לילד להתגבר על הקשיים המונעים ממנו הצלחה לימודית.

אבחון פסיכודידקטי - מדובר באסחון משולב המאפשר ראיה כוללת של הקשיים הייחודיים לילד. אבחון זה בודק את הקשיים הרגשיים והקשיים הלימודיים ביחד ואת ההשפעה ההדדית שלהם זה על זה ועל ביצועי הילד. תוצאות האבחון יאפשרו להתאים לילד טיפול מתאים שיסייע לו בהתמודדות עם מצוקות רגדיות וקשיים בלימודים. 

על מנת לבחור אבחון פסיכולוגי ואת סוג הטיפול המתאימים ביותר לילד, מומלץ לפנות לפסיכולוג מוסמך אשר יתאים לילד את האבחון המתאים לו ביותר. תוצאות האבחון יאפשרו להתאים לילד את הטיפול הנכון והמתאים ביותר שיאפשר לו למצות את כל הכישורים והפוטנציאל שלו.
מומלץ לפנות למטפל שאתו הילד מרגיש בנוח וסומך עליו על מנת לקבל את התוצאות המהימנות ביותר. גישה חיובית למטפל מגדילה את היענות וקבלת תוצאות מדוייקות יותר. כהילד מגיע למטפל שנעים לו להיות בחברתו הרצון שלו להצליח ולהתגבר על הקושי גודל ומסייע בהצלחת הטיפול. 
שירלי קליין
שירלי קליין
מרכז רימון מתמחה בטיפול בחרדה, טיפול פסיכולוגי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול רגשי בילדים, ייעוץ זוגי, אבחון פסיכולוגי ועוד...
מאמרים מאת שירלי קליין
טיפול משפחתי וזוגי
כולנו רוצים את מה שהכי טוב למשפחה שלנו, אך לפעמים רצון אינו מספיק ומשברים וקשיים שונים פוגעים בחיי הזוגיות והמשפחה. פנייה לטיפול מתאים יעזרו לשיקום הקשר במשפחה.
פורסם בקטגוריה נישואין, זוגיות ואהבה בתאריך 13.10.15
מאמרים נוספים מהקטגוריה
ג'ימס לוי
טיפול פסיכולוגי ע"י פסיכולוג קליני
עבור אנשים רבים הפנייה לפסיכולוג היא איננה מובנת מאליו, בין אם בגלל סטריאוטיפים שניצנים מהם עדיין מוטמעים בתרבות שלנו.
נכתב ע"י ג'ימס לוי בקטגוריה טיפול פסיכולוגי בתאריך 21.10.12
אלעד רימו
פסיכולוג קליני - מי זה ובמה הוא מטפל?
פסיכולוג קליני הוא איש מקצוע אשר עבר הכשרה ארוכה והוסמך להעניק טיפול רגשי לאנשים הסובלים מקשיים ומצוקות. המטפל יתאים את הטיפול בהתאם לצרכיו היחודיים של המטופל.
נכתב ע"י אלעד רימו בקטגוריה טיפול פסיכולוגי בתאריך 06.03.16
מעוניינים ליצור קשר עם שירלי קליין? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*